banner250

Güvenle izlenecek bir kanal: Diyanet TV

BİR AYET: Gerçekten bu Kur’an en doğru yola götürür ve iyi işler yapan müminler için büyük bir mükafat olduğunu ve ahirete inanmayanlar için elem dolu bir azap hazırladığımızı müjdeler. (İsrâ, 17/9-10)

Diyanet Takvimi 19.07.2020, 00:00
Güvenle izlenecek bir kanal: Diyanet TV
© Diyanet Haber

Sesli ve görsel yayınlar çağımızın şüphesiz en etkili iletişim araçlarındandır. Medya, toplumsal hayatta giyim kuşamı, tüketim anlayışını, değer yargılarını etkilediği gibi din ve dindarlık anlayışının şekillenmesine de etki etmektedir. Bu nedenle toplumun din anlayışının doğru bir temelde yükselebilmesi için dini yayınlarda doğru bilgiler verilmesinin yanı sıra dini sahada ortaya çıkan yanlış bilgilerin, anlayış ve yaklaşımların da tashih edilmesi gerekir. Diyanet İşleri Başkanlığı bu anlamda, dinî, manevi, ahlaki değerleri yaşatmak, kitle iletişim araçları vasıtası ile insanları aydınlatmak misyonuyla, 2012 Ramazan ayında yayına başlamış ve Ağustos 2018’den bu yana ise müstakil bir kanal olarak yayını sürdürmektedir.

Diyanet TV, sahih dini bilgiyi esas alan ve siyasi görüşlerin dışında kalarak kuşatıcı ve kucaklayıcı bir yayın yapmakta; aileyi koruyup güçlendirme, dini ve ahlaki değerleri toplumsal hayatın her alanına yayma gayretiyle hareket etmektedir. Eylül 2018 itibariyle yeni logosunu kullanmaya başlayan Diyanet TV, 1 Ocak 2019 tarihinden bu yana ise yeni frekanslarından yayın yapmaktadır.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)