banner268

banner250

TDV’nin Vekaletle Kurban Organizasyonu’na destek yağıyor

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2020 Yılı Vekaleten Kurban Kesim Organizasyonu’na destek artarak devam ediyor.

Teşkilat Haberleri 20.07.2020, 14:39
TDV’nin Vekaletle Kurban Organizasyonu’na destek yağıyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla başlatılan 2020 Yılı Vekaleten Kurban Kesim Organizasyonu, il ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri koordinesinde ülke genelinde sürüyor.

Kampanyaya toplumun bütün kesimlerinden destek yağıyor.

Antalya/Demre

Antalya Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, Türkiye Diyanet Vakfının "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonuna destek olmak amacıyla, kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı Demre Şubesine verdi.

Demre İlçe Müftüsü ve TDV Demre Şubesi Başkanı Kemal Akpınar’dan Vekaletle Kurban Organizasyonu hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Kocakaya, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen vekaletle kurban organizasyonu kapsamında kurban bağışında bulundu.

Kocakaya’nın kurban bağışını Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden Demre İlçe Müftüsü ve TDV Demre Şubesi Başkanı Kemal Akpınar, Kocakaya’ya teşekkür ederek bağış makbuzunu takdim etti.

Artvin

Artvin Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu.

İlçe Müftüsü Mustafa Canlı’dan kurban organizasyonu hakkında bilgi alan Akpınar, kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı Kemalpaşa Şubesine verdi.

Aydın/Germencik

Aydın Germencik Kaymakamı Ayhan Işık, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu.

TDV’nin vekaletle kurban organizasyonu konusunda bilgi veren İlçe Müftüsü Selman Coşkun, Kaymakam Işık’ın kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı adına makbuz karşılığında teslim aldı.

İstanbul/Küçükçekmece

İstanbul Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu, Türkiye Diyanet Vakfının "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonu kapsamında kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı Küçükçekmece Şubesine verdi.

Bedirhanoğlu, vekaletle kurban organizasyonuna katılımın yüksek olması temennisinde bulundu.

İzmir/Menderes

Menderes İlçe Müftüsü Ömer Çoban, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2020 Yılı Vekaletle Kurban kesim Organizasyonu'na destek olmak amacıyla kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı Menderes Şubesine veren İlçe Müftüsü Çoban, "Türkiye Diyanet Vakfı yaptığımız bağışları dünyanın her yerine; dil, din, ırk, mezhep, meşrep farkı gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak muhtaç kardeşlerimize mutluluk ve sevinç olmuş ve bizleri bu sevince ortak eden yardım eli olmuştur. Vakfımızın en büyük yardım faaliyetlerinden biri de kurban bağışı kampanyasıdır. Bizlere emanet edilen kurbanlar, büyük hassasiyetle, İslami usullere uygun şekilde kesilerek, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra savaş ve afet bölgelerinde, mülteci kamplarında, kıtlık ve yoksullukla mücadele eden ülkelere kadar dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır." dedi.

Vatandaşlara Türkiye Diyanet Vakfına bağış yapmaları konusunda davette bulunan ve kurban organizasyonu hakkında bilgi veren Müftü Çoban, "Vekalet yoluyla kurban kesim kampanyasına katılmak isteyen hayırseverler yurt içinde 975 Türk Lirası, yurt dışında ise 825 Türk Lirası bedelinde olan kurban bağışını müftülükler ve din görevlileri aracılığıyla, bagis.tdv.org internet adresinden ve 'TDV Bağış' uygulaması üzerinden 31 Temmuz'a kadar gerçekleştirebilirler." ifadelerini kullandı.

Manisa/Köprübaşı

Manisa Köprübaşı Kaymakamı Ahmet Korkmaz, Türkiye Diyanet Vakfının Vekaletle Kurban Organizasyonu kapsamında kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı Köprübaşı Şubesine verdi.

İlçe Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Köprübaşı Şube Başkanı Ali Refik Demirel, Kaymakam Korkmaz’ın kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul ederek bağış makbuzunu takdim etti.

Samsun

Samsun İl Müftüsü Seyfullah Çakır, İl Müftü yardımcılarıyla birlikte Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulunarak vatandaşları kampanyaya destek olmaya davet etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2020 Yılı Vekaleten Kurban Kesim Organizasyonu kapsamında Samsun Büyük Cami avlusunda açılan Bağış ve Tanıtım Standı’nı ziyaret eden İl Müftüsü Çakır, vekaletle kurban bağışında bulundu. 

Müftü Çakır, "Yarım asra yakın süredir gerçekleştirdiği faaliyetlerle milletimizin iyilik temsilcisi olan Vakfımız, bu kurban bayramında da ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra bayram sevincini mazlum ve mağdur coğrafyalara taşıyacak. Hz. İbrahim’in sadakati, Hz. İsmail’in teslimiyetinin tezahürü olan ve yeryüzündeki bütün kardeşlerimizi birbirine yakınlaştıran kurban ibadeti sayesinde, adını bile duymadığımız ülkelerde hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize hayırsever halkımızın yardım elini uzatıyoruz. Her aşamasını büyük bir hassasiyetle takip ettiğimiz ve İslami usullere uygun olarak kestiğimiz kurban bağışları konusunda her türlü ayrıntıyı düşünerek vatandaşlarımızın kolayca bağış yapabileceği imkanları hazırlıyoruz. Kurban bağışında bulunmak isteyen tüm halkımızı standımıza ya da İl Müftülüğümüzün yanında yer alan TDV Samsun Şubemize bekliyoruz." dedi.

İl Müftü yardımcıları Abdullah Bilece, Abdullah Kılıç ve Özlem Kalyoncu Şirin de Türkiye Diyanet Vakfı Samsun Şubesine vekaleten kurban bağışında bulundular.

Samsun/Ladik

Ladik İlçe Müftüsü Ünal Öztürk ve Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu.

İlçe Müftüsü Öztürk, "Türkiye Diyanet Vakfı 45 yıllık tecrübesi, deneyimli kadrosu, üstlendiği sorumluğun bilinci ve hizmet anlayışıyla faaliyet gösterdiği diğer alanlarda olduğu gibi vekaletle kurban kesimi konusunda da örnek teşkil etmektedir. Hayırseverlerimizin vekalet verdikleri kurbanlar, dini usullere uygun şekilde kesilerek ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır." dedi.

İlçe Müftülüğü heyetini kabul eden Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel ise Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen vekaletle kurban organizasyonu hakkında bilgi aldı.

Vekaletle kurban organizasyonunun kardeşlik bağlarını kuvvetlendirme ve ihtiyacı olan insanlara yardım ulaştırma anlamında önemli bir kampanya olduğunu belirten Özel, kurban bağışında bulunarak kampanyaya destek oldu.

İlçe Müftüsü Öztürk, Türkiye Diyanet Vakfına yapmış olduğu kurban bağışından dolayı Özel’e teşekkür ederek bağış makbuzunu takdim etti.

Siirt

Siirt Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu.

Siirt İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Siirt Şubesi Başkanı Vehap Kapıcıoğlu’ndan kurban organizasyonu hakkında bilgi alan Vali Yardımcısı Yıldızhan, kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı Siirt Şubesine verdi.

Şanlıurfa

Türkiye Diyanet Vakfı Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu’na bir destek de Şanlıurfa Müftülüğünden geldi. İl Müftüsü Mehmet Taştan ve Müftülük personeli TDV’ye kurban bağışında bulundu.

İl Müftüsü Taştan, "kurbanını paylaşıp dünya genelinde ihtiyaç sahibi kardeşleriyle yakınlaşma düşüncesiyle" TDV’ye kurban bağışında bulunduğunu söyledi.

Müftü Taştan şöyle devam etti:

“Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğinde gerçekleştirilen kurban kesim organizasyonuyla 145 ülkede ihtiyaç sahiplerine, savaş ve afet bölgeleri ile kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelere yardım eli uzatılıyor. TDV emanet bilinci ile işinin ehli olarak 1993 yılından beri en güzel şekilde vekaletle kurban organizasyonu yürütüyor. Dünya genelinde görülen koronavirüs (Covid-19) sebebiyle yurt içinde ve yurt dışında mağduriyet yaşayan Müslüman kardeşlerimizle kurban hisselerimizi Türkiye Diyanet Vakfı  aracılığıyla paylaşmanın en güzel vakti olduğunu düşünerek personelimizle birlikle kurban bağışlarımızı Türkiye Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şubemize yaptık.  Yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahibi, yaşamı süresince et ile tanışmamış insanların sofralarına umut olmak, biz Müslümanların vazifesidir. Kurban Bayramı bunun için en büyük fırsattır. Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımızın da temada belirttiği gibi her Müslüman birey kurbanını paylaşıp, kardeşiyle yakınlaşmalı.  Peygamberler şehri Şanlıurfalı vatandaşlarımız başta olmak üzere, maddi durumu müsait olan bütün vatandaşlar vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonuna destek vermeli."

Müftü Taştan ile birlikte İl Müftülüğü personeli de TDV’ye kurban bağışında bulundu.

Tokat/Sulusaray

Tokat Sulusaray Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, İlçe Belediye Başkanı Necmettin Coruk ve İlçe Müftüsü Hacı Ahmet Başaran da Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu.

Kaymakam ve Belediye Başkanı’nın kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden İlçe Müftüsü Başaran, "Kurban kesmekten maksat; başta Allah’a, sonra kardeşlerimize ve kendimize yakınlaşmaktır. Kardeşlerimize yakınlaşmanın yollarından biri de kurbanlarımızı vekalet yoluyla onlara ulaştırabilmektir." dedi.

Müftü Başaran, durumu müsait olan herkesi, kurbanlarını Türkiye Diyanet Vakfına emanet etmeye davet etti.

Van

Van İl Müftüsü Ömer Keskin, kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfına teslim  etti.

Vatandaşları Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu’na destek olmaya davet eden İl Müftüsü Ömer Keskin, "Diyanet İşleri Başkanlığımız uzun yıllardır vatandaşlarımızın vekaletini almak suretiyle kurbanları muhtaç vatandaşlarımıza ulaştırıyor. Sadece yurt içinde değil yurt dışında da yine mağdur ve mazlum durumda olan kardeşlerimize bu hizmeti vermek suretiyle, vatandaşımızın hayrına ortak oluyor. Van İl Müftüsü olarak ben de kurbanlarımı kardeşlerimle paylaşıyorum. Allah kabul etsin, hayırlı olsun. Bütün kardeşlerimi de bu kampanyaya davet ediyorum. Cenab-ı Hakk’a hamd-ü senalar ediyorum. Allah'a şükürler olsun. Aziz milletimiz asırlardır İslam'ın sancaktarlığını yapmış, tarihin akışına yön vermiştir. Geniş coğrafyalarda medeniyetler inşa etmiş milletimiz mazlumlara, mağdurlara ve muhtaçlara yardım elini uzatmaya devam ediyor." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)