banner186

Rize’de uzaktan eğitimle 53 hafız mezun oldu

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında, koronavirüs tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından başlatılan uzaktan eğitimlerle, Rize’de 53 hafız mezun oldu.

Rize Müftülüğü 27.04.2020, 23:51
Rize’de uzaktan eğitimle 53 hafız mezun oldu
© Diyanet Haber
banner197

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında, virüs tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından başlatılan uzaktan eğitimler sürüyor.

Rize Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında, hafızlık eğitimini uzaktan eğitim metoduyla sürdüren 53 öğrenci mezun oldu.

Hafızlık eğitimine başlayan öğrenciler, örgün olarak devam ettikleri hafızlık eğitimlerini, koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim metoduyla tamamladı.

Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı, koronavirüs tedbirleri kapsamında Rize genelinde hafızlık Kur'an kurslarında eğitim gören hafızların eğitimlerinin uzaktan görüntülü sistemle devam ettiğini belirterek "azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını" dile getirdi.

Müftü Çakmakçı; "Yaşadığımız bu zor süreçte uzaktan derslerini veren hafızlarımız yüzümüzü güldürüyor. Bin 149 hafızlık öğrencimizle uzaktan eğitime devam ediyoruz. Hocalarımızın uzaktan eğitimle hafızlarımızı dinlediği bu dönemde, 53 hafızımızın hafızlıklarını tamamlamaları bizleri son derece mutlu etti. Hafızlık ders dinlemeleri ve yüzüne dersler görüntülü arama yöntemiyle yapılıyor. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle evlerimize çekildiğimiz bu süreçte, öğrencilerimizin ders kaybı yaşamaması için Kur'an kursu hocalarımız elinden gelen gayreti gösteriyor. Bu anlamda hocalarımıza, öğrencilerimize ve hassasiyet gösteren velilerimize çok teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Aylin 1 ay önce
MaşAllah barekAllah
16°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?