Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe, Genel Merkez Gönüllülük Birimi Görevlileri, Amasya, Artvin, Bartın, Bayburt, Çorum, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon ve Zonguldak Kadın Kolları Sorumluları katıldı.

4-16

İl Müftüsü ve TDV Rize Şubesi Başkanı Naci Çakmakçı toplantının açılış konuşmasında, hayır hizmetlerinde koşturan gönüllüleri Rize'de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek TDV Rize Şubesi’nin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Müftü Çakmakçı, "İnsanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır” hadisine dikkat çekerek “Gönüllülerimizle, hayırseverlerimizle yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Toplantıda konuşan Fatma Haral Efe, "Bizler TDV’nin iyilik yoluna sevdalı yolcuları ile yeryüzünde iyiliğin hakim olacağı anlayışıyla, vaktini, emeğini, kazancını, tecrübesini ve yeteneğini vakfederek Kadın Aile ve Gençlik çalışmalarını yürüten bir birimiz." diyerek TDV Kadın ve Gençlik Kolları’nın yurt içinde ve yurt dışında yaptığı çalışmalardan söz etti.

1-29

Efe, Türkiye Diyanet Vakfı’nın dünyanın en önde gelen iyilik hareketlerinden biri olduğunu, yapılan çalışmalar ve üretilen projelerle iyiliğin dünyanın dört bir yanına ulaştırıldığını, bu iyilik hareketinin vakıf gönüllüleriyle daha da güçlenerek yoluna devam edeceğini ifade etti.

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları olarak 149 ülkede sosyal, kültürel ve hayır temelli pek çok faaliyet yürütüldüğünü ifade eden Efe, "Dil, din, ırk ayrımı yapmadan ihtiyaç sahibi herkese ulaşmayı amaçlamaktayız. Gönüllüler olarak yaptığımız faaliyetlerde herhangi bir menfaat gözetmeksizin sadece ulaştığımız insanların dualarına talibiz." dedi.

5-8

Toplantının bir bölümüne katılan Rize Valisi İhsan Selim Baydaş’ın eşi Zeynep Baydaş ve İl Müftüsü Naci Çakmakçı’nın eşi Ayşe Çakmakçı, vakıf çalışmalarına desteklerini ifade etti.

Dilek ve temennilerin dinlendiği istişare ve değerlendirme toplantısı hediye takdimi ile son buldu.

Editör: Rize Müftülüğü