Rize Müftülüğü tarafından il genelinde faaliyet gösteren 38 Kur’an kursunda hafızlık eğitimi gören gençlerin fiziksel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlaması, öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmalarına vesile olması, dini ve ahlaki değerleri sporla bir araya getirerek çevresindeki gençlere örnek olması amacıyla Kur’an kursları arası futbol turnuvası düzenlenecek.

İl Müftüsü Naci Çakmakçı, futbol turnuvası ile ilgili hafızlık Kur’an kursu öğreticileriyle gerçekleştirdiği toplantıda; Kur’an kurslarında gerçekleştirilen sportif ve sanatsal faaliyetlerin öğrencilerin fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan gelişmelerine katkı sağladığını, moral motivasyonlarını artırdığını ve bunun için de böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade etti.

5-7

İlk karşılaşmanın 17 Nisan Çarşamba günü saat 15.00’te Şenol Birol Futbol Kompleksi’nde gerçekleştirilecek açılışla birlikte Akpınar Köyü Kur’an Kursu ile Camidağı Köyü Kur’an Kursu arasında oynanacağını bildiren Müftü Çakmakçı, vatandaşları bu güzel etkinliği seyretmeye davet etti.

Müftü Çakmakçı, Rize’yi hafızlık alanında zirveye taşıyan öğrencilerin bu alanda da örneklik teşkil edecek bir aktiviteyi gerçekleştireceklerini ifade ederek başarı dileklerinde bulundu.

3-27

Çakmakçı, “Böylesine anlamlı ve güzel bir etkinlik için desteklerini esirgemeyen başta Rize Valimiz Sayın İhsan Selim Baydaş olmak üzere, Belediye Başkanımız Sayın Rahmi Metin’e, Çay İşletmeleri Genel Müdürümüz Yusuf Ziya Alim’e ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ramazan Öztürk’e teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Editör: Rize Müftülüğü