banner268

banner250

Rize’de 571 hafız icazet alacak

banner265

Rize Müftülüğüne bağlı Kur´an kurslarında hafızlık eğitimlerini tamamlayan 571 öğrenci için hafızlık icazet merasimi düzenlenecek.

Rize Müftülüğü 07.12.2021, 09:45
Rize’de 571 hafız icazet alacak
© DİHA

Rize Müftülüğü tarafından Kur´an kurslarında hafızlık eğitimlerini tamamlayarak mezun olan 571 öğrenci için hafızlık icazet merasimi düzenlenecek.

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan İl Geneli Hafızlık İcazet Merasimi 571 hafızın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Hafızlık icazet merasiminin Rize’de geleneksel hale geldiğini ve bu geleneğin yaşatılarak devam edeceğini ifade eden İl Müftüsü Naci Çakmakçı, “Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayarak Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yapılan hafızlık tespit sınavında başarılı olan ve belge alan 571 hafızımız için 09 Aralık 2021 Perşembe günü icazet merasimi düzenlenecek.” açıklamasında bulundu.

Müftü Çakmakçı, '' Yetiştirdiğimiz hafızları yakından görebilmek, onların sevincine ortak olmak, hafızlık müessesesine teşvik ve bu müesseseyi daha fazla öne çıkarmak maksadıyla düzenleyeceğimiz icazet merasimi, ilimiz genelinde hafızlık eğitimi veren tüm Kur’an kurslarımızın katılımıyla geniş kapsamlı olarak bu yıl beşinci defa tertip edilecek.” dedi.

Rize’de toplu olarak gerçekleştirilen ilk merasimin 2016 yılında yapıldığını ve takip eden yıllarda  geleneksel olarak devam ettirildiğini ifade eden Müftü Çakmakçı,  2020 yılında Covid-19  nedeniyle yapılamayan merasimin, 2021 yılında yetişen hafızlarla birlikte tek merasimle gerçekleştirileceğini bildirdi. 

Çakmakçı, “09 Aralık 2021 Perşembe günü saat 10.00’da Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonu’nda 149 kız, 422 erkek olmak üzere toplamda 571 hafızın katılımıyla gerçekleştirilecek icazet merasiminin manevi atmosferini solumaya tüm halkımızı davet ediyor, gerek uzaktan gerekse yüz yüze eğitimle hıfzını tamamlayan hafızlarımızı, emeği geçen hocalarımızı ve onları yetiştiren ana-babalarını tebrik ediyor, maddi-manevi destekte bulunan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kaydetti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?