banner250

banner255

Çamlıhemşin’de 4-6 yaş Kur’an kursu sevinci

Rize Çamlıhemşin'de ikamet eden vatandaşlar, 4-6 yaş grubu Kur’an kursuna kavuşmanın sevincini yaşadı.

Rize Müftülüğü 16.02.2020, 17:42
Çamlıhemşin’de 4-6 yaş Kur’an kursu sevinci
© Diyanet Haber

Çamlıhemşin İlçe Müftülüğü tarafından yapımı tamamlanan Dikkaya Köyü 4-6 Yaş Kur'an Kursu, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törene Kaymakam Ahmet Çelik, İl Müftü Vekili Naci Çakmakçı, İl Müftü yardımcıları, İlçe Müftüsü Necdet Kahveci, İlçe Emniyet Amiri Oğuz Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Gencer, daire amirleri, din görevlileri ve 4-6 yaş grubu öğrencilerin aileleri katıldı.

Açılış töreninin açış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Necdet Kahveci, “İlçede ilk olma özelliğini taşıyan kursumuzun inşasında isminin gizli kalmasını isteyen hayırsever insanımıza, anlamlı desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

4-6 yaş kursların işleyişi hakkında bilgi veren Kahveci, kurslardaki eğitimlerin mevzuata ve yönetmeliğe uygun şekilde yapıldığını ifade ederek; “Hedefimiz vatanına, milletine, din ve mukaddesatına bağlı hayırlı evlatlar yetiştirmektir.” şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığınca 2013 yılında başlatılan 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik Kur’an kurslarına ilginin her geçen gün arttığını belirten İl Müftü Vekili Naci Çakmakçı ise bu kapsamda şimdiye kadar Rize genelinde 41 adet Kur'an kursu açıldığını, 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde bin 503 öğrencinin bu kurslarda eğitim gördüğünü ifade etti.

4-6 yaş grubu kursları açarken öncelikli hedefin çocukların yaşları gereği ihtiyaç duydukları gelişim süreçlerine katkıda bulunmak ve çocuklara değerler eğitimi vermek olduğunu hatırlatan Çakmakçı, kursun yapımında emeği geçen ve katkı sağlayan hayırseverlere teşekkür etti.

İlçeye kazandırılan kursun bir ihtiyaç olduğunu dile getiren vatandaşlar da kursun açılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ettiler.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?