banner250

banner246

Diyanet TV yeni yıla yepyeni programlarla giriyor

Diyanet TV, Diyanet İşleri Başkanlığının görev ve tanımlarından biri olan sahih dini bilgiyi toplumun her kesimine ulaştırmaya devam ediyor.

Diyanet TV 29.12.2018, 17:56
Diyanet TV yeni yıla yepyeni programlarla giriyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım’ın da katıldığı “Diyanet TV Tanıtım Gecesi”nde konuşan Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt önümüzdeki yıl yepyeni programların yayına gireceğini ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanlığının TV yayıncılığı alanında olmasının temel nedeninin, toplumu doğru dini bilgiyle buluşturmak olduğunun altını çizen Dr. Fatih Kurt, “Bunun için bu yayıncılığı yapıyoruz. Programlarımızın temel oturmuş olduğu nokta burası.” şeklinde konuştu.

2019’da yeni programların ekranlara geleceğini ifade eden Kurt, “Ekranımıza her gün yeni programları katmaya, toplumun her kesimine hitap edebilecek program çeşitlerimizi artırmaya çalışıyoruz. Çok yakında “Ezan Yarışması” başlayacak. Ezan bir çağrı. Ezanın güzel okunması noktasında önemli bir katkı sunmuş olacak inşallah ve yine ardından “Hatibin Kum Saati” ismi ile imam hatip lisesi öğrencilerimiz arasında gerçekleşecek olan bir münazara yarışmamız, inşallah 2019 yılıyla yayına başlamış olacak ve buna ilaveten yeni programlarla inşallah ekranımız daha güçlü, daha merakla ve heyecanla takip edilir. Çocuğun, gencin, kadının, ailenin unutulmadığı bir ekran olarak yayıncılığa devam edeceğiz.” dedi.

Yeni frekans ve HD yayın

Bağımsız yayıncılığın bir gereği olarak frekans değişikliğine gidildiğini söyleyen Dr. Fatih Kurt, “Bu sebeple bizi izleyen kıymetli dostlarımıza yeni frekanslarımızı hemen bugünden itibaren ayarlanmak suretiyle kesintiye uğramaksızın bizi izlemelerini hatırlatmış oluyoruz. Yeni frekanslarımızda HD yayına devam edeceğiz, yine aynı şekilde farklı platformlardan yayına çıkmaya devam edeceğiz ama herkesin çevresine etrafına dostlarına bunu duyurmak suretiyle Diyanet TV' nin takibi noktasında katkı sunmalarını bekliyoruz.” dedi.

------

Diyanet TV Yeni Frekans Bilgileri:

HD Yayın Frekansı: 12.380

Polarizasyon: DİKEY (V)

Sembol Oranı: 27.500

FEC: 3/4

------

SD Yayın Frekansı: 12.422

Polarizasyon: YATAY (H)

Sembol Oranı: 30.000

FEC: 3/4

------

Diyanet TV, DİGİTÜRK 68. kanal, DSMART 104. kanal, TİVİBU 49. kanal ve KABLO TV 555. kanalda yayınlarına devam etmektedir.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (4)
Mehmet Şahin 3 yıl önce
Yeni yayın hayatına başlayan diyanet tv ye başarılar dilerim
ENGİN OGUZ 3 yıl önce
Diyanet TV yayın hayatında başarılar dilerim Ayrıca Diyanet TV çalışanlarına da kolaylık versin yüce Allah.Tanitim ve medya baskani engin oguz
Muhammed ULAŞ 3 yıl önce
Tebrikler
Güven cetinkaya 3 yıl önce
Rabbim hayırlara vesile kılsın.
Hedeflerinizde başarılar.