Diyanet TV, Ramazan ayında da çocukları unutmadı. Bu Ramazan ayında da çocuklara özel çizgi film ve programları ekranlara getirecek Diyanet TV’de çocuklar hem eğlenecek hem de dini değerlerimizi öğrenecek.

"Elif ve Mim Ramazan’ı Tanıyor" programında Elif ve Mim adlı kuklalarla çocuklar eğlenceli zaman geçirecek. Çocuklara Ramazan ayında gerçekleştirilen ibadetlerin öğretilmesinin yanı sıra sadaka, yardımlaşma, paylaşma gibi konulara da dikkat çekilecek.

"Ramazan ve Çocuk" programında ise Ramazan ayının neşesi çocuklara Ramazan ayı ile ilgili sorular sorulacak. 2-3 dakika sürecek spot programda çocuklar, "Ramazan nedir?" "Ramazan davulcusu ne yapar?" "En sevdiğin iftar yemeği nedir?" sorularına cevap verecekler.

Çocukları oruç tutmaya teşvik eden spotlar da bu Ramazan ayında Diyanet TV'de olacak. "İlk Orucum" programında çocukların dilinden yine çocuklar oruç tutmaya çağrılacak. Oruç tutmanın önemini çocuklar Diyanet TV ekranlarında anlatacak.

Diyanet TV’de ekranlara gelecek "Çizgilerle Tarihten Sayfalar" adlı animasyonda ise Türkiye tarihi ve İslam tarihi anlatılacak.

Diyanet TV’nin "Ramazan Neşesi" programında ise Ramazan ayı boyunca Cumartesi - Pazar günleri genç ilahi grubundan dinleyeceğimiz ilahiler ve ramazan ayı içerikli sohbetler yapılacak. Çocukların konuk olacağı programda sürpriz yarışmalar yapılacak.

Editör: Ömer Ceylan