Diyanet TV, Ramazan ayına özel yepyeni programları izleyiciyle buluşturuyor. Bu Ramazan ayında sohbet programları, belgeseller, yemek tarifleri, Ramazana özel diziler Diyanet TV ekranlarında olacak.

Ramazan Ayına Özel Bir Dizi: Vefa Sokak

Diyanet TV Ramazan ayında yepyeni bir diziyi ekranlara getirecek. "Vefa Sokak" adlı dizide Ramazan ayının neşesi, mağfireti ve Müslümanlar arasındaki dayanışma yükümlülüğü mahallelinin yaşadıklarıyla izleyiciye aktarılacak.

"Vefa"nın mümin kalplerde olduğunu vurgulayan dizide; mahallelinin dayanışma içindeki maceraları ekranlara gelecek.

Ramazan ayı bereketiyle gelir inancıyla harekete geçen "Vefa Sokak" sakinlerinin maceraları Diyanet TV'de olacak. 

"Vefa Sokak" Ramazan ayı başlangıcından itibaren haftanın her günü saat 20.30'da Diyanet TV'de...

Ramazan Sofraları için en güzel lezzetlerin tarifi bu programda: “Bir Ramazan Sofrası”

Ramazan ayına özel pek çok programı ekrana getiren Diyanet TV, “Bir Ramazan Sofrası” isimli yemek programını izleyiciyle buluşturuyor.

Her gün bir iftar sofrasına uygun yemeklerin yapılacağı programda, Ramazan sofrasına özel lezzetler sohbet tadında ekranlara taşınıyor.

Birbirinden lezzetli yemeklerin hazırlanacağı sofradan gönüllerinize uzanan program “Bir Ramazan Sofrası” Ramazan ayı boyunca Diyanet TV’de…

Sahih hadisler bu programda: “Ramazan Hadisleri”

“Ramazan Hadisleri” programında her gün bir hadis-i şerifin önemi anlatılacak. İnsanı bir tefekküre çağıran programda hadislerin manaları Sanatçı Hasan Aycın tarafından resmedilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarına ait “Hadislerle İslam” kitabından Ramazan ayı ile ilgili seçilen 30 Hadis-i Şerif ve bu Hadislerden yola çıkarak her bölüm için belirlenen toplumsal bir değerimiz de bu programda anlatılacak.

Ramazan ayının köylerdeki tatlı telaşı: “Köyümüzde Ramazan”

Kırsal kültürün ve üretimin yer aldığı bir programı daha ekrana getirecek Diyanet TV’de iftar ve sahur telaşının Ramazan ayında köylerde nasıl olduğunu “Köyümüzde Ramazan” programında anlatacak.

Diyanet TV’nin bu programında üretimdeki çiftçinin orucunu tutarken ürettiği buğdaydan kadınların yaptıkları hamur işlerine köy hayatı geniş bir yelpazede izleyiciye aktarılacak.

“Köyümüzde Ramazan” Ramazan ayı boyunca her Pazartesi ve Perşembe saat 21.00’de Diyanet TV’de…

Türkiye’deki meslek erbapları bu programda: “Ramazanı Sevmek”

"Ramazanı Sevmek" adlı programda, zanaatkar meslek erbaplarının Ramazan ayını nasıl geçirdiği anlatılacak.

Bakır ustasından mobilya ustasına terziden gümüşçüye birçok el zanaatı ve meslek erbaplarının Ramazan ayında neler yaptıkları izleyiciye aktarılacak.

"Ramazanı Sevmek" Ramazan ayı boyunca her gün saat 20.45'te Diyanet TV'de...

Allah’ın yaratma hikmeti bu programda anlatılacak: “Eşsiz Sanat”

Diyanet TV, “Eşsiz Sanat” programıyla Allah'ın yaratma hikmetini ekrana taşıyacak.

Programda Allah’ın kainatı ve canlıları neden ve hangi amaçla yarattığına dikkat çekilecek.

Her bölümde farklı bir canlının anlatılacağı programda karınca, kelebek, arı, kaplumbağa gibi hayvanların yaradılışındaki hikmetler izleyiciye aktarılacak.

“Eşsiz Sanat” her Pazartesi saat 16.45'te Diyanet TV'de...

Gönül Coğrafyamız ile Ramazandaki Gönül Bağımız Bu Programda Anlatılacak: “Aramızdaki Bağ”

Ramazan ayında farklı kültürlerin anlatılacağı bu programda ülkemizde yaşayan yabancı öğrenciler hem kendi ülkelerindeki hem ülkemizdeki ramazan ayını izleyiciye aktaracak.

Ramazan ayı hem sosyal hem de ruhsal açıdan tüm dünya Müslümanlarınca birlikte idrak edilecek. Her bölümde farklı ülkelerden bir ya da iki kişinin konuk edileceği programda kişilerin bir ramazan gününde yaptıkları ele alınacak.

Her bölümde katılan kişinin ülkesine ait iftar sofrası, misafirlikler, Ramazan ayında yapılan yardım faaliyetleri gibi konular anlatılacak.

“Aramızdaki Bağ” ilk bölümüyle 13 Mart Çarşamba saat 21.30’da Diyanet TV’de…

Editör: Ömer Ceylan