banner203

banner239

Sveti Nikole İslam Kültür Merkezi’nde sona yaklaşılıyor

Mekadonya’nın İştip vilayeti Sveti Nikole Kasabası’nda inşa edilen İslam Kültür Merkezi” inşaatında sona yaklaşılıyor.

Yurtdışından 18.09.2020, 17:08
Sveti Nikole İslam Kültür Merkezi’nde sona yaklaşılıyor
© Diyanet Haber

Hollanda Din Hizmetleri Müşavirliği ile Balıkesir İl Müftülüğü iş birliğinde inşa edilen Sveti Nikole İslam Kültür Merkezi’nde sona yaklaşılıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Murat Alkan, İştip Müftüsü Naser Recebi, Hamidiye Medresesi Öğretmeni Ercan Zekir, Komaş A.Ş. Makedonya İnşaat Şantiye Şefi ve İnşaat Mühendisi Yusuf Kardelen ve yüklenici firma yetkililerinden oluşan heyet, İştip Sveti Nikole’de inşa edilen İslam Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulundular.

Sveti Nikole İslam Kültür Merkezi’nde mescid, kütüphane, Kur'an kursu ve personel lojmanı yer alıyor.

İştip’e bağlı olan Sveti Nikole Kasabası, Üsküp şehir merkezine yaklaşık 49 km. uzaklıkta yer alıyor. Nüfusun çoğunluğu Ortodoks Makedonlardan oluşan kasabada, yaklaşık 35-40 hane Müslüman-Türk nüfusun yaşadığı belirtiliyor.

Kasabada yaşayan Müslümanlar, bugüne kadar bayram ve cuma namazları da dâhil ibadetlerini yapabilecekleri bir caminin bulunmadığını, çocuklarına İslam dinini ve kültürlerini öğretebilecekleri bir mekânın olmadığını,  Sveti Nikole İslam Kültür Merkezi’nin tamamlandığında bu eksikleri gidereceğini belirtiyor.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Salih Daştan. 7 ay önce
İlgilenen ,emek veren ve katkıda bulunan herkesten Allah razı olsun. Lüzumlu ve isabetli çok güzel bir hizmet. Rabbim Hayırlara Vesile Etsin.