banner250

banner246

Malatya Müftülüğünden Belarus Müslüman Dini Birliği’ne Destek

Belarus Minsk Merkez Camii’nin ibadete açılışının 420. yılı ve Dini İdare Birliği Başkanlığının kuruluşunun 25. yılı münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Yurtdışından 12.12.2019, 14:34
Malatya Müftülüğünden Belarus Müslüman Dini Birliği’ne Destek
© Diyanet Haber

Belarus Minsk Merkez Camii’nin ibadete açılışının 420. yılı ve Dini İdare Birliği Başkanlığının kuruluşunun 25. yılı münasebetiyle düzenlenen etkinliklere Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Avrasya Ülkeleri Daire Başkan V. Salih Gör ile Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca 2006 yılında uygulamaya konulan Kardeş Şehir Projesi kapsamında, dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan vatandaş, dindaş ve soydaşlarımıza değişik alanlarda hizmet götürülüyor.

Bu bağlamda Malatya İl Müftülüğünün ‘Kardeş Şehir Uygulaması’ ile Belarus’ta kardeşlik bağları kurudu. 

Malatya İl Müftülüğünce Belarus’ta din hizmeti veren din görevlilerine, beyaz ve siyah cübbe ile sarıktan oluşan kıyafetler hediye edildi. 

Hediye dağıtım töreninde konuşan Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar; “Malatya İl Müftülüğünce Belarus’ta yaşayan vatandaş, dindaş ve soydaşlarımıza sağlanan destek devam edecek. Bu tür faaliyetlerin iki ülke halkının yakınlaşmasına vesile olacağına inanıyoruz.” dedi.

Belarus Müslüman Dini Birliği Başkanı Müftü Ebubekir Şabanoviç ise söz konusu hediyelerden dolayı memnuniyetini dile getirerek Türkiye’ye ve Malatya İl Müftülüğüne teşekkür etti.

Hediye dağıtım töreninde Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Avrasya Ülkeleri Daire Başkan V. Salih Gör ile T.C. Minsk Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği Koordinatör Din Görevlisi Aydın Özcan da hazır bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?