banner261

banner250

Yetim gülerse dünya güler

Yozgat Saraykent İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Saraykent Şubesi iş birliğinde hayırseverlerin desteğiyle başlatılan; “Bir Bot Bir Mont - Yetimleri Sevindirelim” kampanyası kapsamında yetim çocuklara bot ve mont hediye edildi.

Yozgat Müftülüğü 06.01.2020, 11:21
Yetim gülerse dünya güler
© Diyanet Haber

Saraykent İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Saraykent Şubesi iş birliğinde yetim öğrencilere yönelik bir kampanya başlatıldı.

Hayırseverlerin desteğiyle sürdürülen “Bir Bot Bir Mont - Yetimleri Sevindirelim” kampanyası kapsamında, 47 yetim çocuğa bot ve mont hediye edildi.

Çocuklara kıyafet ve botlarını teslim etmek üzere düzenlenen programa Saraykent Kaymakamı Ömer Tuğrul Kundakçı, hayırsever vatandaşlar ve din görevlileri katıldı.

Müftülük - İmam Hatip Lisesi iş birliği

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen, “Her Görevliye On Genç Emanet” projesi kapsamında, Saraykent İlçe Müftülüğü ile Saraykent İmam Hatip Lisesi arasında iş birliğine gidildi.

Saraykent İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda yapılan İlçe Müftülüğü aylık personel toplantısında, öğrenciler ikamet ettikleri yerlere göre din görevlilerine emanet edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)