banner258

banner250

TDV gönüllülerinden afetzedelere destek

Sivas İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Şubesi koordinesinde yangın ve selden etkilenen afetzedeler için yardım kermesi düzenlendi.

Sivas Müftülüğü 25.08.2021, 11:31
TDV gönüllülerinden afetzedelere destek
© Diyanet Haber

Sivas İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Sivas Şubesi, yangın ve selden etkilenen vatandaşlar için yardım kermesi düzenledi.

TDV Sivas Şubesi kadın gönüllülerince düzenlenen kermesten elde edilen gelir, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) başlatmış olduğu "Ben de Varım" kampanyasına bağışlandı. 

TDV Sivas Şubesi gönüllüsü Suzan Suata, yardım dekontunu Sivas İl Müftüsü ve TDV Sivas Şubesi Başkanı Yusuf Akkuş'a teslim etti.

TDV gönüllülerine teşekkür eden İl Müftüsü Akkuş, "Ülkemizde meydana gelen ve bizleri derinden etkileyen yangın ve sel afetlerinde mağdur olan vatandaşlarımızın yaralarının sarılmasına bir nebze de olsa yardım edebilmek bizleri mutlu etti. Kermesin düzenlenmesinde emeği geçen tüm görevlilerimize ve gönüllülerimize teşekkür ediyor, kermese destek sağlayan yardımsever Sivas halkımıza da şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?