banner250

banner203

"En büyük yatırım gençliğe yapılan yatırımdır"

Sivas Müftülüğü, "40 Günlük Namaz Eğitimi" programı kapsamında 40 gün boyunca camiye devam eden çocuklar için 40. gün sabah namazının ardından program düzenledi.

Sivas Müftülüğü 30.03.2019, 12:12
"En büyük yatırım gençliğe yapılan yatırımdır"
© Diyanet Haber

Sivas'ta camiler çiçek açtı

Sivas İl Müftülüğünce Huzur ve İhramcızade İmam Hatip Ortaokullarında eğitim gören 5-6. sınıflara yönelik gerçekleştirilen "40 Günlük Namaz Eğitimi" programı tamamlandı.

Etkinliğin 40. gününde çok sayıda öğrencinin katılımıyla coşkulu bir program düzenlendi.

Gençlerin milli birlik, beraberlik ve manevi duygularını canlı tutmak ve cami cemaatiyle tanışıp kaynaşmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen 40 günlük namaz etkinliği programının son gününde, öğrenciler ve aileleri Sivas Merkez Furkan Camii'nde düzenlenen sabah namazı programında bir araya geldi.

Sabah namazından önce öğrencilere hitap eden ve en büyük yatırımın gençliğe yapılan yatırım olduğunu söyleyen İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “Gençliğimize yatırım yapmalıyız. Gençlerimiz bizim ümidimiz ve istikbalimizdir. Toplumun refahı ve can damarıdır. Gençlerimizin maddi ve manevi alanda ilerlemesinin yolu ilimden, okumadan ve ahlaktan geçer. Bu sebeple gençler üzerindeki çalışmalarda toplumun her kesimi elinden geleni ortaya koymalıdır. Çünkü gençlik ülkemizin geleceğe yönelik en büyük teminatı ve yatırımıdır.” ifadelerini kullandı.

Sohbetini öğrencilere yaptığı tavsiyelerle noktalayan Müftü Akkuş, “Gençler; gelecekteki müftüler, imamlar, mimarlar, öğretmenler sizlersiniz. Geleceği inşa edecekler yine sizlersiniz. Yüce Rabbimiz, gösterdiği yoldan bizleri ve sizleri ayırmasın, gençlerimizi vatanına, milletine, bayrağına, ezanına bağlı kişiler eylesin.” dedi.

Sabah namazının cemaatle kılınmasının ardından 40 günlük namaz eğitimini tamamlayan öğrencilere İl Müftülüğünce çeşitli hediyeler verildi.

Program süt ve poğaça ikramıyla son buldu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (3)
Efendi Tek 2 yıl önce
Sayın D.İ.Başkanımız ve Yurdumuzun dört bir yanında gençlik çalışmaları yapan din gönüllüsü hocalarımızı candan tebrik ediyorum
Ne mutlu geleceğini dert edinenlere Allah aşk versin şevk versin güç versin
DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR
Ahmet Taşkın 2 yıl önce
İnşallah gençlerimiz hep böyle camide olur. Sayın müftümüze teşekkür ediyoruz.
Halil keski 2 yıl önce
Maşallah gençlerimize emeği geçenlerden Allah raİ olsun
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?