banner258

banner250

Çocuklarımızın yarına hazırlanması önceliğimizdir

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde il ve ilçe müftülükleri yarıyıl tatili boyunca çocuklara yönelik çevrimiçi Kur'an-ı Kerim eğitimleri düzenledi.

Sivas Müftülüğü 15.02.2021, 17:01
Çocuklarımızın yarına hazırlanması önceliğimizdir
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan "Din Görevlileri Çoçuklarla Çevrimiçi Bulışuyor" projesi kapsamında il ve ilçe müftülükleri çocuklara yönelik çevrimiçi Kur'an-ı Kerim ve değerler eğitimi düzenledi.

Bu kapsamda Sivas Müftülüğüne bağlı cami ve mescitlerde din görevlileri, yarıyıl tatilinde çocuklarla çevrimiçi buluştu.

Sivas Müftülüğü bünyesinde çevirimiçi düzenlenen derslerin kapanış programına katılan İl Müftüsü Yusuf Akkuş, çevrimiçi eğitimlere katılım sağlayan öğrencileri tebrik etti.

"Çocuklarımıza Rabbimizi ve Peygamberimizi tanıtmak, onlara ibadet alışkanlığı kazandırmak, güzel ahlak aşılamak bizim asli vazifemizdir." ifadesini kullanan Müftü Akkuş, "Çocuğa verilen emek hiç bir zaman boşa gitmez, çünkü bu emek toplumun geleceğine yapılan bir yatırımdır. Yüce Rabbimizin bizlere emaneti olan çocuklara sahip çıkmak, onların korunması ve sağlıklı bir şekilde yarınlara hazırlanması için çözüm üretmek bizim önceliğimizdir. Bu manada ara tatilde öğrencilerimizi bu programa yönlendiren değerli Huzur İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Kasım Kılıç hocamıza, öğrencilerimize değerler eğitimi dersleri veren tüm görevlilerimize ve bu derslerimize ilgi gösteren tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Ara tatil döneminde çocuklarla çevrimiçi buluşan din görevlileri; “Namaz Dinin Direği”, “Peygamber Gözümün Nuru”, “Ailemle Sabah Namazına Kalkıyorum”, "Rabbimizden Mektup Var Gençler" gibi başlıklar altında dersler düzenleyerek alanında uzman isimleri çevirimiçi ortamda öğrencilerle buluşturdu. 

Çevrimiçi derslerin kapanış programında derslere katılım sağlayan tüm öğrencilere Kur’an-ı Kerim ile birlikte çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?