banner203

banner250

Yaz Kur’an Kursu Öğrencileri Bilgide Yarıştı

Siirt İl Müftülüğü tarafından İl genelinde yaz Kuran kurslarına katılan öğrenciler arasında dini bilgiler yarışması yapıldı

Siirt Müftülüğü 16.08.2018, 00:10
Yaz Kur’an Kursu Öğrencileri Bilgide Yarıştı
© Diyanet Haber

Yaz aylarında ilde gerçekleştirilen kurslarda eğitim gören öğrencilerin birbirleri arasındaki iletişimi kuvvetlendirmeleri, birlik ve beraberliklerini pekiştirmeleri ve aralarında bilgi paylaşımında bulunmaları amacıyla düzenlenen dini bilgiler yarışmasına il genelinde eğitim gören öğrenciler katıldı. Yarışmada katılımcılara Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere itikat, ibadet, ahlak ve siyer konularından sorular soruldu.

Hacı Abdulhakim Sancak Çarşı Camiinde düzenlenen yarışmanın Komisyon Başkanlığını Müftü Ahmet Altıok, Müftü yardımcıları Muhammed Özdemir ve Mehmet Şirin Ayral yaptı. Yarışmanın sonunda, Safa Kur’an Kursu Öğrencisi Burhan Tanrıyatapan birinci, Halid Bin Velid Camii öğrencisi Muhammed Akdemir ikinci, Şeyh Tayyar Camii öğrencisi M. Suat Tav üçüncü oldu. Yarışma finalinin 14 Ağustos’ta saat 20:00’de Demokrasi meydanında yapılması planlanıyor.

Yarışmada yaptığı konuşmada, Kur’an kursu öğrenci ve öğreticilerini tebrik eden Siirt Müftüsü Ahmet Altıok, Yaz Kur’an kurslarının çocuklara, küçük yaşta Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğretmede büyük önem arz ettiğini belirtti. Müftü Altıok: “Diyanet İşleri Başkanlığımızın talimatı doğrultusunda ilimiz genelindeki Kur’an kurslarımız ve camilerimizdeki kurslarda ders gören öğrencilerimize yönelik olarak bir yarışma düzenlendi. Bu yarışma sonunda başarılı olan ve dereceye giren öğrencilerimiz 14 Ağustos Salı günü saat 20:00’de Demokrasi meydanında ilçelerimizin katılımları ile birincilik için yarışacak, ilahiler okunacaktır. Kurs hocalarımıza da böyle başarılı öğrenciler yetiştirdikleri için teşekkür ediyorum Başarılarının devamını diliyorum” dedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?