banner331

banner319

Müftülük YKS il birincisini ödüllendirdi

Siirt İl Müftülüğü, YKS Siirt il birincisi olan Elif Yeşilbaş’ı ödüllendirdi.

Siirt Müftülüğü 02.08.2022, 09:22
Müftülük YKS il birincisini ödüllendirdi
© DİHA

Siirt İl Müftülüğü, 18-19 Haziran 2022 tarihinde yapılan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nda il birincisi olan Siirt İbrahim Hakkı Kız İmam-Hatip Anadolu Lisesi Öğrencisi Elif Yeşilbaş’ı ödüllendirdi.

Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, Elif Yeşilbaş ile Müftülük personeli olan babası Abdullah Yeşilbaş'ı makamında ağırladı.

YKS’deki başarısıyla Siirt’in gururu olan Elif Yeşilbaş’a başarılarının devamını dileyen Vehap Kapıcıoğlu, "Siirt  İbrahim Hakkı kız Anadolu imam-Hatip Lisesi öğrencimiz Elif Yeşilbaş kızımız il birincisi olarak elde ettiği başarıyla Siirt’in gururu olmuştur. Siirt’e yaşattığı bu gurur ve sevinçten dolayı kendisini yürekten tebrik ediyor, tüm öğrencilerimizin Elif’i çalışkanlığını ve disiplinini örnek almasını istiyoruz. Elif kızımızı vatana, millete hayırlı bir evlat olarak yetiştiren ve geleceğe hazırlayan ailesini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Ne kadar gurur duysalar azdır. Elif’in  bundan sonraki üniversite hayatında da başarılı olacağına inanıyorum. Hem mesleğinde hem de hayatında başarılı bir fert olarak memleketimize ve ülkemize çok değerli hizmetler vereceğine eminim." diye konuştu.

Müftü kapıcıoğlu, Elif Yeşilbaş’ı tablet ve kitap  ile ödüllendirdi.

Kabulde, İl Müftü Yardımcısı Fevzettin Sönmez de hazır bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)