Siirt İl Müftülüğüne bağlı kudüs Darüsselam Kur’an Kursuna devam eden 4-6 yaş grubu öğrenciler için Ramazan ayının güzelliklerini hissettirebilmek amacıyla ilk kez "Tekne Orucu" etkinliği düzenlendi.

Programda çocuklar ilk oruçlarını tutarak, öğle vaktinin girmesiyle birlikte hazırlanan yemekler ile iftarlarını yaptı. Etkinlikte öğrencilere Osmanlı şerbeti, Osmanlı macunu, pamuk şekeri, patlamış mısır, kağıt helva gibi ikramların yanında diş kirası hediyesi de verildi.

Çocukların iftar sevincine ortak olan Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal , "Her çocuk, oruç tutan anne ve babasına özenir. Çocuklar kendilerini de sahura kaldırılmasını isteyerek oruç tutmak ister. Çocuklarımızın oruçlarını severek tutmaları büyük önem arz ediyor. Bizler de öğrencilerimizin, oruç tutmanın sevincine ve mutluluklarına ortak olmak, bu güzel ibadete alıştırmak için öğrencilerimize iftar etkinliği gerçekleştirdik." dedi.

Minik öğrencileri tebrik eden Müftü Pinal, etkinliği düzenleyen Kur'an kursu yönetici ve öğreticilerine teşekkür etti. Programda çocuklara Cim dergisi hediye edildi.

Düzenlenen programa İl Müftü Yardımcısı Ayser Şenyiğit, aileler ve çocuklar katıldı.

Editör: Mehmet Öztürk