Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından il ve ilçe müftülüklerine gönderilen yazıda;

Kur'an-ı Kerim; tüm insanları cehaletten aydınlığa çıkarmak ve insanlığın dünya ve ahiret saadetini temin etmek için Yüce Allah tarafından gönderilen hayat rehberi ilahi bir kitaptır. Bu nedenle ona yönelik hiçbir saygısızlığın ve onun üzerinden yapılacak hiçbir provakasyonun kabul edilmesi mümkün değildir.

İslam'a, Müslümanlara ve onların yüce kitabı Kur'an'ı Kerim'e karşı İsveç'te yaşanan provokatif eylemler hepimizce malumdur. Bu itibarla; Kur'an-ı Kerim'in Müslümanlar nezdindeki önemini ve değerini tüm insanlığa tekrar hatırlatmak ve Müslüman camianın bu konudaki hassasiyetini, ona bağlılığını ve saygısını ifade etmek amacıyla ülke genelinde tüm camilerimizde 22.01.2023 tarihinde "Sabah Namazı Buluşması" programları icra edilmesi, bu programlarda Kur'an-ı Kerim tilaveti ile İslam'ın muzafferiyeti, düşmanların ıslahı için dualar edilmesi ... ifadeleri kullanıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan tüm vatandaşlara çağrı!

İsveç'te İslam düşmanı Paludan'a Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakma izni verilmesine karşı da bir mesaj yayınlayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kişisel sosyal medya hesabından yayınladığı son mesajında tüm vatandaşları yarın sabah namazında camilerde Kur'an okumaya çağırdı.

Başkan Erbaş mesajında şu ifadeleri kullandı: