Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, "Özgür Filistin’in Yanındayız" sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına, 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencilerinden anlamlı bir destek daha geldi.

Ortaköy Müftülüğüne bağlı Merkez 4-6 Yaş Kur’an Kursu ve Aşdağul Beldesi 4-6 Yaş Kur'an Kursunda eğitim gören minik öğrenciler, İsrail’in bitmeyen zulmüne karşı dimdik ayakta durmaya çalışan Filistinli müslümanlara destek olmak amacıyla kumbaralarını bağışladı.

Merkez 4-6 Yaş Kur’an Kursunda eğitim gören öğrenciler, Kur’an Kursu Öğreticileri Gülşen Orhangazi Koçak, Nursel Taştan ve öğrenci velileri rehberliğinde; Aşdağul Beldesi 4-6 Yaş Kur'an Kursu öğrencileri ise Kur’an Kursu Öğreticisi Büşra Şahin ve öğrenci velileri rehberliğinde Ortaköy İlçe Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Ortaköy Şube Başkanı Sadık Saran’ı ziyaret ederek harçlıklarını biriktirdikleri kumbaraları teslim etti.

Minik öğrencileri tebrik eden Müftü Saran, "Merkez 4-6 Yaş Kur’an Kursu ve Aşdağul Beldesi 4-6 Yaş Kur’an kursumuzda eğitim gören minik öğrencilerimiz, İsrail’in zulmü karşısında yaşam mücadelesi veren Filistinli kardeşlerimize harçlıklarıyla destek oldular. Öğretmenlerinin ve velilerinin refakatiyle kumbaralarında biriktirdikleri 4 bin 715 TL olan harçlıklarını bizlere teslim ettiler. Yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla, toplumsal farkındalık ve duyarlılık oluşturan minik yavrularımızın biz büyüklere örnek olmaları açısından Filistinli kardeşlerimize yardım eli uzatmaları oldukça manidardır. Böyle anlamlı bir çalışmaya imza atan, kendileri küçük ama yürekleri kocaman olan minik yavrularımıza, anne babalarına ve onlara bu duyguyu aşılayan Kur’an kursu öğreticilerimize teşekkür ediyorum. Rabbimden Gazze’deki zulmün bir an evvel son bulmasını diliyorum." diye konuştu.

Editör: Ömer Ceylan