banner250

banner246

Tarsus’tan İdlib’e uzanan iyilik eli

Mersin Tarsus İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Tarsus Şubesi koordinesinde, "İdlib İçin Yolun İyilik Olsun" sloganıyla hazırlanan un dolu tır, düzenlenen törenle Suriye’ ye uğurlandı.

Mersin Müftülüğü 26.04.2021, 14:52
Tarsus’tan İdlib’e uzanan iyilik eli
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde sürdürülen "Yolun İyilik Olsun" yardım kampanyası kapsamında, Tarsus İlçe Müftülüğü ve TDV Tarsus Şubesi koordinesinde, "İdlib İçin Yolun İyilik Olsun" sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında hayırseverlerin desteği ile 1 tır dolusu un toplandı.

Tarsus İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Tarsus Şubesi iş birliğinde hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan un yüklü tır, düzenlenen törenle Suriye’ye uğurlandı.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek gerçekleştirilen törende konuşan Tarsus İlçe Müftüsü Ali Can, “Türkiye Diyanet Vakfı Tarsus Şubemiz ve İlçe Müftülüğümüzün iş birliğinde, iyiliksever vatandaşlarımız ve personelimizin katkılarıyla 1 tır dolusu unu İdlibli kardeşlerimize gönderiyoruz. Yardım kampanyamıza katkılarından dolayı hayırsever vatandaşlarımıza ve personelimize teşekkür ediyor, gayretlerinin Yüce Allah katında kabul edilmesini diliyorum. Cenab-ı Allah hepsinden razı olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından un yüklü tır, dualarla Suriye’ye uğurlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)