banner203

banner250

Tarsus’ta bayram sevinci paylaşıldı

Mersin Tarsus İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Tarsus Şubesi, hayırseverlerin fitre, fidye ve zekâtlarından oluşan emanetleri Ramazan bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

Mersin Müftülüğü 17.05.2021, 12:21
Tarsus’ta bayram sevinci paylaşıldı
© Diyanet Haber

Mersin Tarsus İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Tarsus Şubesi tarafından “Vakit Türkiye İçin İyilik Vakti: Beklenen Sensin" sloganıyla yürütülen kampanya kapsamında Ramazan bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplere ayni ve nakdi yardım ulaştırıldı.

Hayırseverler tarafından emanet edilen fitre, fidye ve zekât gibi bağışlar, din görevlileri tarafından daha önceden köylerde tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan bayramı öncesinde "Fitre-Zekât ve temel ihtiyaç malzemeleri" şeklinde teslim edildi.

Tarsus İlçe Müftüsü Ali Can, ilçedeki tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için tespitlerin devam ettiğini kaydederek, amaçlarının ilçedeki tüm muhtaçlara ulaşmak olduğunu söyledi. 

Vatandaşa ulaşılırken onları rencide etmekten uzak durduklarını belirten Müftü Can, ülkelerin ekonomisini ve toplumu maddi-manevi olumsuz etkileyen salgın sürecinde, dezavantajlı vatandaşların yanında yer almayı ve umut olabilmeyi hedeflediklerini aktardı. 

Müftü Ali Can, "Bütün bu çabalarımızın amacı, paylaşmaya ve şükretmeye en çok değer verdiğimiz bu ayda mübarek Ramazan bayramında insanlığın kimsesi olabilmek ve içtenlikle yaptıkları dualarda yer bularak Allah'ın rızasını kazanabilmektir." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?