banner203

banner250

Mevlid-i Nebi Haftası'nda yeni doğan bebeklere isim konuldu

Mersin Müftülüğü Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Şehir Hastanesi'nde tedavileri devam eden hastalara ziyaretler düzenledi.

Mersin Müftülüğü 26.11.2018, 16:48
Mevlid-i Nebi Haftası'nda yeni doğan bebeklere isim konuldu
© Diyanet Haber

Şehir Hastanesine yapılan ziyarette, kandil gecesi ve gündüzünde dünyaya gelen bebeklere Mersin Müftülüğü tarafından çeyrek altın hediye edildi.

Yeni doğan bebeklere isim konuldu

Bebeklerine isim konulmasını isteyen anne babaların istekleri yerine getirildi. Yeni doğan bebeklere İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi tarafından kulaklarına ezan ve kamet okunarak isim verildi.

Müftü Dr. Şaban Kondi: “Bir farkındalık oluşturmak amacıyla yavrularımıza bir hediye takdim ederek aileleriyle bugünün anlamına yakışır şekilde sevincimizi paylaşmak istedik.” dedi. 

Çocukların hayatında önemli bir iz bırakacak olan bu davranışın anlamlı olduğunu düşündüklerini ifade eden Müftü Kondi: “Rabbimiz yavrularımıza hayırlı bir ömür sürmeyi nasip etsin.” temennisinde bulundu.

Ziyarette İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi'ye ilçe müftüleri, İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Baykan ve hastane başhekim yardımcıları da eşlik etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)