banner250

banner203

İstiklal Marşı'nı en güzel şekilde okumak için yarıştılar

Mersin Tarsus İlçe Müftülüğü, “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal” temasıyla İstiklal Marşı'nı güzel okuma, resim ve kompozisyon yarışmaları düzenledi.

Mersin Müftülüğü 15.03.2021, 12:45
İstiklal Marşı'nı en güzel şekilde okumak için yarıştılar
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde Tarsus İlçe Müftülüğünce düzenlenen "On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal" konulu İstiklal Marşı'nı güzel okuma, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Tarsus İlçe Müftülüğü, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy’un gençler tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla; "On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal" konulu İstiklal Marşını güzel okuma, resim ve kompozisyon yarışması düzenledi.

Dereceye giren öğrenciler için Tarsus Kaymakamlığında "Ödül Takdim Töreni" düzenlendi.

Yarışmalarda dereceye öğrencilere Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu ile İlçe Müftüsü Ali Can tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. 

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde gerçekleştirilen törene Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Tarsus İlçe Müftüsü Ali Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı. 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?