banner250

banner246

Hacı adaylarına yönelik seminerler sürüyor

Konya Hüyük İlçe Müftülüğü, 2019 yılı içerisinde kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına yönelik eğitim semineri düzenledi.

Konya Müftülüğü 26.04.2019, 10:08
Hacı adaylarına yönelik seminerler sürüyor
© Diyanet Haber

Konya Hüyük İlçe Müftülüğü, 2019 Yılı Hac Organizasyonu ile hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına yönelik eğitim semineri düzenledi.

İlçe Müftüsü Abdullah Yalman tarafından verilen ve üç gün süren seminerde, hacı adayları hac ibadeti hakkında bilgilendirildi. 

Seminerde; "ibadet bilinci ve hac eğitimi", "hac ibadetinin gereği olarak bir arada yaşama bilinci", "ana hatlarıyla hac ve umre", "yolculuğa çıkmadan önce maddi-manevi hazırlık", "koruyucu sağlık", "haccın hikmeti ve hacdaki sembollerin anlamı" ve "Hz. Peygamber, Mescid-i Nebevi ve Medine" konuları ele alındı.

Ayrıca hacı adaylarına sağlık görevlileri tarafından hac yolculuğunda sağlık konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar hatırlatıldı.

Bilgilendirmelerin ardından seminer kapsamında Hüyük Bilal-i Habeşi Camii'nde Kâbe maketiyle uygulama yapıldı.

İhrama girme ve tavafın uygulamalı olarak gösterildiği seminerde hac farizası esnasında uyulması gereken genel kurallar, yapılması gereken dualar ve kılık kıyafetten yolculuğa kadar dikkat edilmesi gereken diğer hususlar aktarıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?