banner250

banner246

Kırşehirli Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı

Yurdun dört bir yanından hacılar kutsal topraklara gidiyor

Kırşehir Müftülüğü 26.07.2018, 15:12
Kırşehirli Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı
© Diyanet Haber

Kırşehir’den Diyanet İşleri Başkanlığı Hac organizasyonu ile hacca gidecek olan Cacabey Camii önünde düzenlenen program ile kutsal topraklara uğurlandı. 

Kaman İlçe müftüsü Ömer Can’ın kafile başkanı olarak görev aldığı  kafilede Kırşehir’den 3 din görevlisi, Ankara’dan 1 din görevlisi olmak üzere 4 din görevlisi ile 1 bayan irşat görevlisi hacı adaylarına hizmet edecek.

Cacabey camiinde kılınan akşam namazından sonra Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa Kırşehir valisi İbrahim Akın İl Emniyet müdürü İsmail Hakkı Akyüz, daire müdürleri, Din görevlileri, hacı adayları ile hacı adaylarının yakınları katıldı. 

Okunan tekbir, telbiye, tehlil ve ilahilerin ardından il müftüsü Mehmet Yaman dua yaptı. Yaman yapmış olduğu duada; Kendilerini gören dünya Müslümanlarının; “Bakın bakın şu hacı adayı da Türkiye’den geldi, ne güzel hacıdır ne mübarek insandır” dediği meleklerin dahi imrenmelerini kendilerine nasip eyle Allah’ım. Emekleri boşa gitmiş olarak değil duaları kabul olunmuş olarak memleketimize geri gelmelerini nasip eyle, Hacılarımızı uğurlamak üzere gelen bu kardeşlerimizin de selamlarını sana gönderiyoruz kabul eyle Allah’ım. Bu hacı kardeşlerimizin salimen görevlerini yapıp memleketimize geri  dönmelerini nasip eyle Allah’ım.” diyerek dua etti.

Kırşehir valisi İbrahim Akın hacı adayları ile otobüslerinde bizzat görüşerek o mübarek beldelere selam götürün, yolunuz açık olsun diyerek uğurladı.

130 kişilik ilk hac kafilesi daha sonra  Ankara Esenboğa Havaalanına uğurlandı.  Oradan da Medine'ye hareket edecek olan Kırşehir'li hacı adayları hac görevlerini yerine getirdikten sonra 02  Eylül'de Kırşehir'e geri dönecek.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)