banner297

banner319

Sultangazi'de 'Evliliğe İlk Adım Seminerleri' tamamlandı

banner265

İstanbul Sultangazi İlçe Müftülüğü, “Evliliğe İlk Adım” seminerlerine katılan çiftlere katılım belgesi verdi.

İstanbul Müftülüğü 11.04.2022, 15:28
Sultangazi'de 'Evliliğe İlk Adım Seminerleri' tamamlandı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığının "Huzurlu Aile, Güçlü Toplum, Güvenli Gelecek" projesi kapsamında Sultangazi İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu koordinesinde yeni evlenen ve evlilik hazırlığında olan çiftlere yönelik "Evliliğe İlk Adım" seminerleri düzenlendi.

Seminere katılanlara "Katılım Belgesi" verildi.

Belge töreninde konuşan İlçe Müftüsü Abdullah Yılmaz, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İlçe Sosyal Hizmet Merkezi ve İlçe Belediyesi ile iş birliği halinde hafta sonu bir tam gün olarak gerçekleştirdiğimiz seminerlere, Türkiye Diyanet Vakfı Sultangazi Şubemiz de çeşitli hediyelerle katkı sağladı. Görevli hocalarımızın özveriyle uyguladığı Diyanet İşleri Başkanlığının projesini, İl Müftülüğünün riyasetinde biraz daha geliştirerek psikolog, sosyolog ve sosyal çalışmacıların katılımıyla çok yönlü bir eğitim şeklinde uyguluyoruz. Yıl içinde belli aralıklarla düzenlenmesi planlanan programa eşlerle katılımın sağlanması ve yüz yüze olması hususunda özel itina gösteriyoruz.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (1)
İlknur 1 ay önce
Aileye, gençlere yönelik böyle geniş kapsamlı programların her yerde olması ne güzel olur. Haftasonu olursa çift olarak katılmak daha rahat olur