banner331

banner319

Beşiktaş’ta Çocuk Kütüphanesi ve Etkinlik Merkezi hizmete açıldı

İstanbul Beşiktaş İlçe Müftülüğüne bağlı Yahyaefendi Camii’nde yapımı tamamlanan Çocuk Kütüphanesi ve Etkinlik Merkezi hizmete açıldı.

İstanbul Müftülüğü 01.07.2022, 10:53
Beşiktaş’ta Çocuk Kütüphanesi ve Etkinlik Merkezi hizmete açıldı
© DİHA

Beşiktaş İlçe Müftülüğüne bağlı Yahyaefendi Camii’nde yapımı tamamlanan Çocuk Kütüphanesi ve Etkinlik Merkezi hizmete açıldı.

Açılışı yapılan merkez hakkında bilgi veren Beşiktaş İlçe Müftüsü İsmail Yıldız, "Yaşadığı devirde tıp, matematik, astronomi, şiir ve spor gibi birçok alanda ön plana çıkan Beşiktaşlı Yahya Efendi’nin izinde, her hafta farklı atölyeler ile çocuklarla buluşuyoruz. Kütüphane Pazartesi günleri hariç her gün 11.00-17.00 saatleri arasında okul öncesi, ilkokul ve ortaokul yaş grubuna yönelik zengin kitaplığı ile çocuklarımıza hizmet vermektedir." dedi.

Sözlerinin devamında Çocuk Kütüphanesi ve Etkinlik Merkezi’nin açılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Müftü Yıldız, "Her Cumartesi 16.00-17.00 saatleri arasında Musiki atölyesi, her Pazar 13:00-15:00 saatleri arasında sulu boya atölyesi yapılmaktadır. Bunların dışında önceden ilan edilen belirli saatlerde bilim atölyesi, çömlek atölyesi, masal etkinliği ve okur-yazar buluşmaları yapılmaktadır." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)