banner243

banner239

Başakşehir Diyanet Gençlik Merkezi törenle açıldı

Diyanet İşleri Başkanlığının gençlere yönelik çalışmaları arasında yer alan “Gençlik Merkezleri”ne İstanbul'da bir yenisi daha eklendi.

İstanbul Müftülüğü 12.11.2020, 14:36
Başakşehir Diyanet Gençlik Merkezi törenle açıldı
© Diyanet Haber

Başakşehir’de gençlerin zamanlarını dini, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle değerlendirmelerini sağlamak ve akranlarıyla bir araya gelmelerini temin etmek amacıyla faaliyet gösteren “Diyanet Gençlik Merkezleri”ne bir yenisi daha eklendi.

Başakşehir Müftülüğü tarafından yapımı tamamlanan Diyanet Gençlik Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen törende konuşan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, “Açılışını gerçekleştirdiğimiz Gençlik Merkezimizin, daha ahlaklı, vatana millete aidiyeti kuvvetli gençlerin yetişmesine katkı sunacak bir mekân olmasını ve ilçeye hayırlar getirmesini Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum.” dedi.

14-27 yaş aralığı kız öğrencilere yönelik 16 Kasım’da ilk faaliyetlerine başlayacak olan Gençlik Merkezinde, ebru, kaligrafi, hat, tezhip gibi sanat atölyeleri; Arapça, İngilizce, Farsça ve Osmanlıca gibi dil dersleri; tefsir, hadis, siyer gibi dini ilimler; kitap okuma grupları, bilim tarihi dersleri, pastacılık gibi birçok atölye ve ders yapılacak.

Gençlik Merkezi, okuma salonu, konferans salonu, kıraat atölyesi, sanat atölyesi, mutfak atölyesi, kahve köşesi, mescid, öğretmen ve idari odasından oluşmakta olup, birçok dinlenme köşesiyle de gençlerin istifadesine sunuldu.

Açılışa, Diyanet İşleri Başkanlığı Başmüfettişi Mahmut Göl, Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Nuray Aydıner, İstanbul Müftü Yardımcısı Zekeriya Bülbül, Başakşehir İlçe Müftüsü Necdet Arman ve gençlik koordinatörleri katıldı.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?