banner331

banner319

Arnavutköy'den İdlib'e 2 tır dolusu yardım gönderildi

İstanbul Arnavutköy İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Arnavutköy Şubesi koordinesinde "Yükümüz Kardeşlik" sloganıyla Suriyeli ihtiyaç sahipleri için yardım kampanyası düzenlendi.

İstanbul Müftülüğü 22.02.2022, 16:48
Arnavutköy'den İdlib'e 2 tır dolusu yardım gönderildi
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde sürdürülen "Yolumuz İyilik Olsun" yardım kampanyası kapsamında, Arnavutköy İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Arnavutköy Şubesi koordinesinde "Yükümüz Kardeşlik" sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında hayırseverlerin desteğiyle 2 tır dolusu insani yardım malzemesi hazırlandı.

Hazırlanan yardımların Suriye'ye gönderilmesi amacıyla tören düzenlendi.

Uğurlama töreninde konuşan ve kampanyaya destek olan herkese teşekkür eden İlçe Müftüsü Arif Yeşiloğlu, "Peygamber Efendimiz (s.a.s.); 'Müslüman Müslümanın kardeşidir.' buyuruyor. Bizler de onları kardeşlerimiz olarak görüyoruz. Sınır ötesinde ulaşabildiğimiz bu kardeşlerimize yardımcı olmamız gerektiğine inanıyorum. Bu bizim dini bir sorumluluğumuzdur. Milletimiz bu bilinci tarih boyunca göstermiş ve hala da göstermeye devam etmektedir. Kampanyamızın neticesinde Arnavutköy de bu bilinçte olduğunu bir kez daha gösterdi. Zaten bizim milletimiz nerede bir mazlum bir mağdur varsa oraya elini uzatmak istiyor." dedi.

Yapılan duanın ardından yardım tırları Suriye'ye doğru yola çıktı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)