banner203

banner250

Afrin’de 4-6 yaş Kur’an kursu açıldı

İstanbul Fatih İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı İstanbul Şubesi iş birliğinde Afrin’de 4-6 yaş gurubu Kur'an kursu açıldı.

İstanbul Müftülüğü 30.03.2021, 15:29
Afrin’de 4-6 yaş Kur’an kursu açıldı
© Diyanet Haber

Fatih İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) İstanbul Şubesi iş birliğinde Zeytin Dalı Harekatı ile terörden arındırılan Afrin’de yaşayan çocukların eğitim görebileceği Kur'an kursu hizmete açıldı.

Suriye’de iç savaşın başladığı ilk günden itibaren bölge halkına yardım eli uzatan Türkiye Diyanet Vakfı, insani yardımdan eğitime, gıdan giyeceğe, yakacaktan barınmaya kadar hayata dokunan her alanda savaş mağduru ailelere destek oluyor.

Bu doğrultuda çalışmalar yürüten İstanbul Müftülüğü ve TDV İstanbul Şubesi, “Her Evin Bir Yetimi Olsun, Her Ev Peygamber Efendimize Komşu Olsun” projesini hayata geçirdi.

Proje kapsamında Fatih İlçe Müftülüğü din görevlileri ve hayırseverlerin desteği ile 100 yetim çocuğun eğitim göreceği "Cennet Tomurcukları 4-6 Yaş Kur'an Kursu" açıldı.

Açılış törenine Hatay İl Müftü Yardımcısı İrfan Açık, Fatih İlçe Müftüsü Hüseyin Baş, İstanbul TDV Mütevelli Heyeti Üyesi ve Yetim Koordinatörü Abdülhalik Selman, Bölge Koordinatörü Yusuf Keser, bölge yöneticileri, yerel müftüler ve bölge halkı katıldı.

Kurslarda eğitim gören çocukların tüm masraflarının hayırseverler tarafından karşılanarak ailelere maddi destek sağlandığı ve 100 kişilik ikinci kursun açılması için hazırlıkların devam ettiği belirtildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
Azime Esra İçli 9 ay önce
MâşâAllah lâ guvvete illâ billâh