banner250

banner246

3 ton et ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı

İstanbul Üsküdar İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Üsküdar Şubesi iş birliğinde 3 ton et, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

İstanbul Müftülüğü 23.02.2021, 16:16
3 ton et ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı
© Diyanet Haber

Üsküdar İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Üsküdar Şubesi, 33 mahallede ihtiyaç sahibi ailelere üç ton et dağıttı.

TDV Üsküdar Şubesi Başkanı ve İlçe Müftüsü Ali Çakmak, pandemi döneminde yaşanan ekonomik şartları hatırlatarak şöyle konuştu:

"Türkiye Diyanet Vakfı Üsküdar Şubesi çatısı altında ihtiyaç sahibi ailelere ulaşarak zor yaşam şartlarında her daim yanlarında olduğumuzu hissettirmek adına bu projeyi başlattık. Devletimizin de tüm kurumları ile ihtiyaç sahibi ailelere bu yardımları her daim götürmektedir. El uzatmaktadır. Bizlerde bu sorumluluk bilincinde İlçemizde yardıma muhtaç ailelerimize yönelik yardım kampanyalarını sürdürüyoruz. İlçemizde evine ekmek dahi götüremeyecek durumda olan aileler var. Tenceresinde veya ocağında bir parça et pişirmesini istedik. Çünkü Hz. Peygamber (s.a.s.) bu konuda bizler için şöyle bir hayat kılavuzu ortaya koyarak, ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir.’ buyurmuştur. Bu nedenle Müslümanın ahlakında etrafında veya mahallesinde ki komşuların ve ihtiyaç sahiplerinin farkında olması şarttır. Bu şuurla Din görevlilerimizle birlikte önceden tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelerin yaşadıkları evlerinde giderek veya mahallenin ortak bir noktasında bulunan camilerimizden bu yardımları çok şükür dağıtıyoruz."

Yardım faaliyetlerinin devam ettiğini belirten Müftü Çakmak, yardım kampanyasına destek veren ve dağıtılmasında emeği geçen din görevlilerine teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (4)
Nesibe Şahin 4 ay önce
Canım kardeşim Rabbim kabul etsin inşAllah vesile olanlardan da razı olsun
Hasan çakırgöz 4 ay önce
Allah razı olsun Türkiye Diyanet Vakfı her zaman halkımızın yanında. Halkımızda diyanet vakfının hizmetlerini bire bir takip ediyor. Her geçen gün daha çok destek olacaklarını beyan ediyorlar
Osman alsancak 4 ay önce
Rabbim vesile olanlardan yardım edenlerden ebeden razı olsun
Abdurrahman Karal 4 ay önce
Müftümüzün, Rize'de ve öncesindeki "yardım" faaliyetleri (kendilerini eski tanırım) Üsküdarımızda da devam etmektedir. Gerek yurt dışı, gerek ilcemizde yaptığı gayretler ve personelini teşvik etmeleri takdire şayandır. Takdirlerimi sunuyorum.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?