Amel Haberleri

amel haberleri ve güncel amel gelişmeleri, amel ile ilgili tüm video, amel fotoğrafları ve amel haberleri Diyanet Haber sitemizde


Hac ve Umre

Zilhicce ayının ilk on gününün fazileti nedir? Zilhiccenin sekizinci gününe verilen isim nedir? Zilhiccenin dokuzuncu gününe verilen isim nedir?

#KEŞFET

Bir Hadis: “… Allah katında amellerin en sevimlisi az da olsa devamlı olanıdır.” (Ebû Dâvûd, Tatavvu", 27)

Bir Ayet

İnsanın öncelikli görevi kendisini yoktan yaratan Allah’a (cc) imandır. Bir davranışı değerli kılan, o davranışın Allah (cc) rızasına uygun olmasıdır.

Hadislerle İslam

Hesap günü tek hüküm sahibi, Allah’tır. Sâlih amel işleyenlerin sonu ebedî mutluluk, günah içinde yaşayanların sonu ise mutsuzluktur.

Diyanet Takvimi

Bir Hadis: İnsan ölünce şu üçü dışında amelleri(nin sevabı) kesilir: Sadaka-i câriye, faydalanılan ilim, arkasından dua eden hayırlı evlat. (Müslim,...

Bir Ayet

Rabbimiz amellerimizin karşılığını fazlasıyla verecektir.

Bir Hadis: Allah, sizin görünüşlerinize ve mallarınıza bakmaz, ancak kalplerinize ve amellerinize bakar. (Müslim, Birr, 34)

#KEŞFET

Dört rekâtlı bir namaza başlayan kimse, kıldığı rekâtın birinci rekât mı ikinci rekât mı olduğunda kuşkuya düşen kimse ne yapmalıdır?

Diyanet Takvimi

Bir Hadis: “Allah sizin suretlerinize ve mallarınıza bakmaz, ancak kalplerinize ve amellerinize bakar.” (M6543 Müslim, Birr, 34)