banner250

banner203

Gençlik buluşmaları sürüyor

"Gençliğe Değer" projesi kapsamında Diyarbakır İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce belirli aralıklarla “Gençlik Buluşmaları” düzenleniyor.

Diyarbakır Müftülüğü 10.03.2020, 17:21
Gençlik buluşmaları sürüyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen "Gençliğe Değer" projesi kapsamında il ve ilçe müftülükleri koordinesinde gençlere yönelik sosyal ve kültürel içerikli etkinlikler düzenleniyor.

Bu kapsamda Diyarbakır İl Müftülüğünce başlatılan "Gençlik Buluşmaları" kapsamında, Gençlik Koordinatörlüğünce haftada iki gün gençlere yönelik faaliyetler düzenleniyor.

"Gençlerle Hasbihal", "Bir Seyir, Bir Bakış", "Bir Kitap, Bir Yorum" ve "Diyarbakır’ın İncileri" başlıkları altında gerçekleştirilen buluşmaların üçüncüsü, Diyarbakır Ulu Camii avlusundaki Yazma Eserler Kütüphanesi'nde gerçekleştirildi.

 "Diyarbakır’ın İncileri" adıyla düzenlenen etkinliğe Dicle Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Tanyıldız katıldı.

"Kadim Şehrin Eski Şiiri" adlı bir söyleşi gerçekleştiren Prof. Tanyıldız, gençlere Diyarbakır’ın tarihteki öneminden ve Diyarbakır’da yetişen önemli şahsiyetlerden bahsetti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Ayşe 1 yıl önce
Çok hayır göresinuz. Allah başımızdan eksik etmesun.