Sur İlçesine bağlı Bağıvar Mahallesinde (Köy) bulunan İmam Gazali Erkek Kur'an Kursunda Medrese ilimlerini bitiren 10 öğrenci için İcazet Merasimi düzenlendi.

Yoğun katılımın sağlandığı köydeki icazet merasimi, salavatlar eşliğinde mücazların merasim alanına girmesinin ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İl Müftüsü Celal Büyük, "Geçmişte hocalarımız, müderrislerimiz ve talebelerimiz çok cefa çektiler. Ama şimdi bu günümüze bizleri getiren Allah’a yüzlerce kere hamdusenalar olsun. Rabbim medreselerimizin, talebelerimizin ve müderrislerimizin sayılarını arttırsın. Biz İl Müftülüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı olarak medreselerin yapımında ve yapılmasında her zaman destekçileri olacağız ve destekçi olmaya da devam edeceğiz. Bu bölgenin buna çok büyük ihtiyacı var. İslam aleminin de ihtiyacı var. Medrese eğitimlerine devam eden talebelerimize Rabbim muvaffakiyetler versin, yollarını ve bahtlarını açık eylesin, ilimlerini artırsın. Medresenin yapımında ve inşasında emeği geçenlerden Rabbim razı olsun." diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ve Molla Şuayip Aslan'ın icazet duasını okumasının ardından eğitimlerini tamamlayan öğrencilere icazetleri verildi.

İcazet merasimine; Diyarbakır Diyanet Akademisi Müdürü Dr. Bahadır Opus, Sur Kaymakamı Asım solak, İl Müftü Yardımcısı Mahsum Hamzaoğlu, bölgede bulunan birçok ildeki medrese alimi, il ve ilçe müftüleri, siyasi parti temsilcileri, kanaat önderleri, icazet alan öğrencilerin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Editör: Mehmet Öztürk