banner297

banner319

Müftülük 'bağış standı' ile hayra köprü oluyor

banner265

Çorum İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şubesi iş birliğinde vatandaşların fitre, zekat ve diğer bağışlarını kabul etmek amacıyla stant açıldı.

Çorum Müftülüğü 05.04.2022, 17:31
Müftülük 'bağış standı' ile hayra köprü oluyor
© DİHA

Çorum İl Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Çorum Şubesi iş birliğinde vatandaşların fitre, zekat ve diğer bağışlarını kabul etmek amacıyla bağış standı açtı. 

Hürriyet Meydanı'nda kurulan standı ziyaret eden Çorum İl Müftüsü ve TDV Çorum Şubesi Başkanı Muharrem Biçer, TDV gönüllülerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kurulan standın hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü olduğunu belirten İl Müftüsü Biçer, "Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şubesi olarak her yıl olduğu gibi bu sene de Ramazan ayı boyunca TDV zekat, fitre bağış standımızı kurduk. Dileyen kardeşlerimiz standımızdaki görevlilerimize zekat ve fitrelerini ulaştırabilirler." dedi. 

Türkiye Diyanet Vakfının 1975’den bu yana vakıf hizmetlerine öncülük ettiğini belirten Müftü Biçer, "Bu kapsamda TDV Çorum Şubesi olarak 2022 itibarıyla ilimiz genelinde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere ciddi çalışmalar yaptık. Bu çerçevede içerisinde temel gıda malzemeleri bulunan 2 bin 300 adet yardım kolisini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık." diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)