banner331

banner319

Hanak’ta vekaletle kurban organizasyonu tanıtıldı

Ardahan Hanak İlçe Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde sürdürülen vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu tanıtmak amacıyla kurum ve kuruluşlara ziyaretler düzenliyor.

Ardahan Müftülüğü 30.06.2022, 15:53
Hanak’ta vekaletle kurban organizasyonu tanıtıldı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde sürdürülecek vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu konusunda vatandaşları bilgilendirmek ve vekaletle kurban bilincinin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla Hanak İlçe Müftülüğünce kurum ve kuruluşlara ziyaretler gerçekleştiriliyor.

Vekaleten kurban konusunda bilgilendirme yapan Hanak İlçe Müftüsü Eyüp Kalkan, "Ardahan İl Müftülüğü koordinesinde gerçekleşen vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu tanıtım toplantısının akabinde ilçede ki çalışmalarımızı hızlandırdık. Müftülük personeli olarak bütün görevlilerimiz vekaletle kurban bağışı konusunda vatandaşları bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla görüşmeler yapıyor." dedi.

Kalkan, vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonunun yurt dışında ihtidaya vesile olduğunu belirterek, bu tür kampanyalara destek olunması gerektiğini aktardı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)