banner250

banner246

Zonguldak’ta Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde gerçekleşen “2018 Yılı Vekâletle Kurban Kesim Organizasyonu” ile alakalı Personel Bilgilendirme Bölge Toplantısı Zonguldak İl Müftülüğü konferans salonunda çok sayıda din gönüllüsünün katılımı ile gerçekleşti.

Zonguldak Müftülüğü 02.08.2018, 10:19
Zonguldak’ta Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
© Diyanet Haber

Kurbanını paylaş kardeşinle yakınlaş sloganını kendimize yol haritası olarak belirlemeyiz

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Zonguldak Müftüsü Rüstem Can: “Necip Türk milletini maddi-manevi her alanda istismar ettiği gibi kurban gibi dini değerlerini de istismar eden FETÖ vb. oluşumlara pirim vermemek adına din gönüllüleri olarak, İslam dininin hizmetkârları olarak gereken tedbiri almalıyız. Bu anlamda; ‘kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş’ sloganını kendimize yol haritası olarak belirlemeyiz ” dedi.

Dünyanın en ücra köşesine ulaşacak kurbanlarımız güven ve muhabbet mektubu olacaktır.

T.D.V.’nin hazırladığı “Kurban Tanıtım Filmi”nin izlenmesinin ardından D.İ.B. Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Cami Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur Kurban Hizmetleri Ve Vekâletle Kurban Kesim Organizasyonu” hakkında sunum yaptı. Dr. Bodur: “Dünyada Diyanet İşleri Başkanlığı’na benzer başka bir teşkilat yok. Böyle bir teşkilatın üyesi olmak, 140 bin kişiden biri olmak büyük şeref. Şükrediyoruz, hamd ediyoruz. Rabbim bizi böyle bir görevde istihdam ediyor. Allah katındaki değerinizi bilmek isterseniz Allah’ın sizi hangi işte istihdam ettiğine bakınız. Şükrümüz çalışmak olmalı, Hz. Peygamber (sav)’in üstlendiği bütün görevleri biz üstleniyoruz.” dedi

Program, din görevlilerinin sorularının cevaplandırılmasının ardından hediye takdimi ile son buldu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?