banner250

banner246

Dualar ve Gözyaşlarıyla Hacca Uğurlandılar

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı hac organizasyonu kapsamında Zonguldak’ta 230 hacı adayı düzenlenen uğurlama programıyla kutsal topraklara uğurlandı

Zonguldak Müftülüğü 04.08.2018, 15:33
Dualar ve Gözyaşlarıyla Hacca Uğurlandılar
© Diyanet Haber

Hacı adayları ve yakınları düzenlenen uğurlama programında duygu dolu anlar yaşadı. Memleketlerinden ve yakınlarından ayrılmanın burukluğunu yaşayan hacı adayları, “Duyufu’r-Rahman”, Duyufu’r-Rasul” olmanın bahtiyarlığını da hissettiklerini dile getirdi. Allah’ın ve Rasulünün misafiri olabilme fırsatını elde ettikleri için şükrettiklerini belirten hacı adayları, salimen kutsal topraklara ulaşmayı ve hac ibadetini hakkıyla yerine getirebilmeyi istediklerini dile getirdi.

Kur’an-ı kerim tilavetleri, ilahiler, tekbirler ve hep birlikte getirilen telbiyelerin ardından konuşma yapan Zonguldak Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Alaattin Tutkun: “Hac; İslam kardeşliğini yaşamanın en güzel zamanıdır. Hac; îsar ahlakına sahip olmanın en güzel yeridir. Hac; Kur’an ahlakıyla ahlaklanmanın adıdır. Hac; nefsimize gem vurmanın, âlemlerin Rabbi olan Allah’ın azameti ve celali karşısında bir hiç olduğumuzu fark etmenin adıdır. Hac; kişinin kendisi için istediğini mü’min kardeşi için de isteme anlayışının ruh ve bedeni sarmasıdır. Allah ve Rasulüne hakkıyla misafir olabilen ve mebrur bir hac yapan mü’minlere selam olsun!” dedi. 
Daha sonra Hacı adayları, dualar ve telbiyeler eşliğinde kutlu yolculuğa uğurladı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?