banner203

banner250

Van’da din görevlileri arası yarışmalar düzenlendi

Van İl Müftülüğü, 2021 Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında “Din Görevlileri Arası Hafızlık ve Kur’an’ı Kerimi Güzel Okuma” yarışmaları düzenledi.

Van Müftülüğü 21.05.2021, 19:20
Van’da din görevlileri arası yarışmalar düzenlendi
© Diyanet Haber

2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu tarafından din görevlilerinin yeteneklerinin geliştirilmesi ve planlı çalışma alışkanlığının kazandırılması amacıyla Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmaları tertip edildi.

Bu kapsamda Van İl Müftülüğü erkek ve kadın din görevlileri arasında Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma yarışması düzenledi.

Yarışma, İl Müftülüğünde koronavirüs tedbirleri kapsamında Van İl Müftüsü Ömer Keskin başkanlığında gerçekleştirildi.

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucunda, Erkek Din Görevlileri Hafızlık Yarışmasında; Erciş İlçesi Safa Hafızlık Kur’an Kursu Öğreticisi Fatih Can birinci, Çaldıran İlçesi Beydoğan Mahallesi Camii İmam-Hatibi Abdussamed Demirbilek ikinci, Gürpınar İlçesi Arkboyu Yatılı Erkek Kur’an Kursu Öğreticisi Adem Abukan ise üçüncü oldu.

Erkek Din Görevlileri Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasında; İpekyolu İlçesi Bostaniçi Toki Molla Gürani Camii Müezzin-Kayyımı Erhan Şendul birinci, Erciş İlçesi Hafız Talha Camii İmam-Hatibi İhsan Çalişir ikinci, Edremit İlçesi Çiçekli Mahallesi Bilal-i Habeşi Camii İmam-Hatibi Giyaseddin Cansız üçüncü olurken kadınlarda ise Tuşba İlçesi Bediuzzaman Kur’an Kursu Öğreticisi Elif Arvas birinci, İpekyolu İlçesi Boyalar Camii Kur’an Kursu Öğreticisi Rukiye İlci de ikinci oldu.

Van’da gerçekleştirile yarışmada başarılı olan din görevlileri bölge elemesine katılmaya hak kazandı. 

Yarışmada dereceye giren din görevlilerine çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Senar Elmas Van il müftüluğü 5 ay önce
Hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden diliyorum
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?