banner331

banner319

Suriye’deki savaştan Türkiye'ye sığınan Arwa Van’da hafız oldu

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Arwa Hamade, Van İpekyolu İlçe Müftülüğüne bağlı Aişe-i Sıddıka Yatılı Kız Kur’an Kursu’nda başladığı hafızlık eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

Van Müftülüğü 19.02.2022, 23:26
Suriye’deki savaştan Türkiye'ye sığınan Arwa Van’da hafız oldu
© DİHA

İpekyolu İlçe Müftülüğüne bağlı Aişe-i Sıddıka Yatılı Kız Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimlerini tamamlayarak mezun olan Yüsra Gevaş ve Suriyeli Arwa Hamade için “Hafızlık Bitirme Programı” düzenlendi.

Programa Van İl Müftüsü Ömer Keskin, İl Müftü Yardımcısı Melike Seyyidoğlu Özkan, İpekyolu İlçe Müftü Vekili Muğdat Çaçur, veli ve öğrencilerin katıldı.

Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başlayan programda hafızlığın önemine değinen İl Müftüsü Keskin, hafızlığını ikmal eden öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.

Programda duygularını dile getiren baba Safwan Hamade, “Öncelikli olarak kızımın hafız olmasında emeği geçen hocalarına ve İpekyolu İlçe Müftülüğüne çok teşekkür ederim. Böyle güzel bir duyguyu yaşamanın sevinci içerisindeyim. Belki Suriye'de bulunmuş olsaydım kızımın böylesi bir fırsatı olmayacaktı. Bütün mazlumlara kol kanat geren Türkiye Cumhuriyetine, Diyanet İşleri Başkanlığı ve tüm teşkilatına, İlçe Müftülüğümüze ve bize bu güzel fırsatı sağlayan herkesten Allah razı olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından hafızlık öğrencilerinin hazırladığı skeç sahnelendi.

Hafızlığını ikmal eden öğrencilere ödül takdiminin ardından program, yapılan ikram ile sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)