banner203

banner250

Sivas’ta hükümlüler camileri temizleyecek

Sivas’ta imzalanan ‘Kamuya Yararlı Bir İşte Çalıştırmaya İlişkin İş Birliği Protokolü’ kapsamında hükümlüler camilerde temizlik yapacak.

Sivas Müftülüğü 25.02.2020, 17:55
Sivas’ta hükümlüler camileri temizleyecek
© Diyanet Haber

Sivas İl Müftülüğü ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında yürütülen "Kamuya Yararlı Bir İşte Çalıştırmaya İlişkin İş Birliği Protokolü" için Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı'nda "İmza Töreni" düzenlendi.

İmza töreninde konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü kapsamında kamuya yararlı bir işte çalışma cezası almış hükümlüleri belli bir disiplin altında ve kamu hizmetine ihtiyaç olan alanlara kanalize ettiklerini belirterek daha çok kamunun eksik kaldığı, yetişemediği, ihtiyaç olan alanlara yönlendirme yaptıklarını söyledi.

Sivas İl Müftüsü Yusuf Akkuş ise şunları kaydetti:

“Personel açısından yetişemediğimiz camilerimiz oluyor. Camilerimizdeki bu eksikliği gidermek üzere bugün burada bir protokol imzaladık. Hem camilerimiz temizlenecek hem de bu arkadaşlarımız böylece cezalarını çekmiş olacaklar. Camilerimizde din görevlisi arkadaşlarımızla irtibat halinde bir yerde de rehabilite edilmeleri açısından da hakikaten güzel sonuçların elde edileceğini düşünüyorum.”

Konuşmaların ardından iş birliği protokolüne taraflarca imzalar atıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?