banner324

banner319

Cizre'de 1500 yetime bayramlık hediye edildi

banner265

Şırnak Cizre İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Cizre Şubesi iş birliğinde Ramazan Bayramı öncesi yetim ve öksüz çocuklara bayramlık hediye paketleri ulaştırıldı.

Şırnak Müftülüğü 01.05.2022, 09:18
Cizre'de 1500 yetime bayramlık hediye edildi
© DİHA

Cizre İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Cizre Şubesi iş birliğinde; "Yetim Gülerse Cizre Güler" sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Kimsesiz, yetim ve öksüz çocuklara bayram sevinci yaşatmak amacıyla düzenlenen yardım kampanyası kapsamında, hayırseverlerin desteği ile 1500 çocuğa bayramlık kıyafet hediye edildi.

Kampanyanın 2015’den beri geleneksel hale geldiğini ve hedeflerinin tüm yetimlere ulaşmak olduğunu söyleyen İlçe Müftüsü Süleyman Baran, "Hayırseverlerin vermiş oldukları maddi yardımlarla yetimlerimizi giydiriyoruz. Her yetim kardeşimiz için anlaşma yaptığımız mağazalarda çocuklarımız giydiriliyor. Bu yetim kardeşlerimiz gelip kendileri elbiselerini seçip beğeniyor. Şube Müdürümüz Mehmet Karataştan ve diğer arkadaşlarımızın koordinesinde 20 kişinin üzerinde bir ekip arkadaşlarımız var. Her gelen yetim kardeşimizle özel ilgileniyoruz. Hayırseverlerimizin destekleriyle inşallah 1500 sayısının üzerine çıkmak istiyoruz." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)