banner331

banner319

70 yaşında Kur'an öğrendi

Şırnak Silopi İlçe Müftülüğüne bağlı Gençlik Merkezi İhtiyaç Odaklı Kız Kur’an Kursu'nda eğitim gören Beyaz Tunç, 70 yaşında Kur’an-ı Kerim öğrenerek ilk hatmini yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Şırnak Müftülüğü 30.03.2021, 08:17
70 yaşında Kur'an öğrendi
© Diyanet Haber

Silopi İlçe Müftülüğüne bağlı Gençlik Merkezi İhtiyaç Odaklı Kız Kur’an Kursu'nda Kur'an eğitimine başlayan Beyaz Tunç, 70 yaşında Kur'an-ı Kerim öğrendi.

Tunç, 70 yaşında Kur'an-ı Kerim öğrenerek ilk hatmini yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Gençlik Merkezi İhtiyaç Odaklı Kız Kur’an Kursu'nda Tunç ve diğer öğrenciler için merasim düzenlendi.

Koranavirüs tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen merasimde konuşan Kur'an Kursu Öğreticisi Medine Tuncer, "Beyaz Teyze okuyamamış. Etrafında Kur’an-ı Kerim'i öğretecek kimse de yokmuş ve herhangi bir kursa da gidememiş. İlerleyen yaşına rağmen kursa katılan Beyaz teyze, her gün aksatmadan gelip dersini alıyordu. Umutla, gayretle öğrendi. Bir gün dersini tam okuyamamıştı, Kur'an'a sarılarak ağladı. Ben o kadar etkilendim ki 'Ne olursa olsun seninle ilgileneceğim ve Kur'an-ı Kerim'i okuyacağız, öğreneceksin.' dedim. Rabbime binlerce şükürler olsun ki Beyaz Teyze Kur’an-ı Kerim'i okumayı öğrendi." dedi.

70 yaşında Kur'an öğrenen ve tören esnasında gözyaşlarına hakim olamayan Beyaz Tunç ise "Daha önce birkaç defa denediğim halde öğrenemedim. Kur'an'ı bu sefer torunlarım yaşındaki öğrencilerle birlikte büyük bir gayret göstererek öğrendim. Bu nedenle çok mutluyum. Bu imkânı bana sunan öncelikle Hocam Medine’ye çok çok dua edip, Müftülük ve Gençlik Merkezi yetkililerine de teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kur'an Kursu Öğreticisi Medine Tuncer, Tunç'u tebrik ederek belge ve hediye takdiminde bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (2)
yavuz 1 yıl önce
Allah mübarek eylesin.Azmin meyvesi.
Azime Esra İçli 1 yıl önce
MâşâAllah lâ guvvete illâ billâh