banner258

banner250

Siirt'te Eğitim Seferberliği, Bütün Çoçuklar Camide

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla düzenlenen yaz Kur'an kursları, Siirt'te yoğun ilgi görüyor.

Siirt Müftülüğü 27.07.2018, 07:45
Siirt'te Eğitim Seferberliği, Bütün Çoçuklar Camide

Siirt İl Müftüsü Ahmet Altıok, Ensar Camisi'nde açılan yaz Kur'an kursunda eğitim gören öğrencileri ziyaret etti.

Müftü Altıok, yaptığı açıklamada, yaz Kur'an kurslarının çok önemli olduğunu, bütün çocukların cami havasını teneffüs etmelerini istediklerini söyledi.

Ülkenin geleceği olan çocukların dini bütün bir şekilde yetişmesi için dini eğitimlerinin temelden verilmesi gerektiğini vurgulayan Altıok, "Hiç şüphesiz geleceğimizi inşa edecek olan çocuklarımızın manevi duygularla yetişerek kendi yaşamlarını sürdürmeleri bizim için önemlidir. Bir çok Devlet büyüğümüz Camilerde ve Kur’an kurslarında yaz aylarında verilen bu eğitimleri aldı. O yüzden bizler yaz Kur’an Kurslarını önemsiyoruz." dedi.

"Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla Siirt'te 364 cami ve 127 Kur'an kursunda 12 bin 488 çocuğun Kur'an-ı Kerim öğrendiğini belirten Altıok, "Hedefimiz, 100 binin üzerindeki bütün çocuklarımıza Kur'an öğretmektir.

Önümüzdeki yıl inşallah daha erken altyapı çalışmalarını başlatıp, bu sayıyı olabildiğince artıracağız." diye konuştu.

Yaz Kur'an kurslarında çocukların dini doğru öğrenmelerini sağlamayı hedeflediklerini ifade eden Altıok, şöyle konuştu: 

diyanet haber

"Çocuklarımızın kötü alışkanlıklar başta olmak üzere, dini istismar eden örgütlerin FETÖ terör örgütünün ve diğer terör örgütlerin tuzaklarında, kıskaçlarından, aldatmacalarından ve yalanlarından kendilerini koruyabilmeleri ve onlara itibar etmemeleri için itikat, ibadet, ahlak ve siyer konusunda çocukları bilinçlendiriyoruz. Çocukları vatanımıza, devletimize ve milletimize layık bir şahsiyet olarak yetiştirmek hedefimizdir. Onun için yaz Kur'an kursları çok önemli."dedi
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Muhammed Emin Varol 3 yıl önce
Allah a şükürler olsun Onları yetistirenlerden allah razı olsun Allah böyle hizmetlerin devamını getirsin inşallah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?