banner324

banner319

Müftülükten öğrencilere eğitim desteği

banner265

Muğla Yatağan İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Yatağan Şubesi iş birliğinde ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim yardımında bulunuldu.

Muğla Müftülüğü 20.05.2022, 12:30
Müftülükten öğrencilere eğitim desteği
© DİHA

Yatağan İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Yatağan Şubesi iş birliğinde ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim yardımında bulunuldu.

Yatağan’daki ortaokul ve liselerdeki öğretmen ve öğrencileri misafir eden İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çetmi, öğrencilerine sağlanan eğitim yardımı hakkında bilgilendirmede bulundu.

 İlçe Müftüsü Çetmi, "Gençler bizim geleceğimizdir. Geleceğimizin güvencesi olacak gençlerimize imkanlar ölçüsünde katkıda bulunmayı yapabileceğimiz en güzel faaliyetlerden biri olarak görüyorum. Oku emri ile başlayan ve ilmi teşvik eden bir dinin mensupları olarak öğrencilerimize sahip çıkmak bizim en kutlu görevimizdir. Her zaman sosyal içerikli din hizmeti sunma ve özellikle gençlerimizin yanında olma gayreti içerisinde bulunan Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Müftülüğümüz, Yatağan'ın hayırsever insanlarının yapmış olduğu zekat, bağış ve sadaka gelirlerinden hem dini açıdan hem de sağlamış olduğu fayda açısından en uygun şekilde değerlendirilmesi amacıyla hayırseverlerle öğrencilerimiz arasında manevi köprü vazifesi gördü. Bundan önce de çok sayıda öğrenciye bu hedef doğrultusunda yardımda bulunmuştuk. Budan sonra da öğrencilerimizin yanında olamaya devam edeceğiz. Türkiye Diyanet Vakfı Yatağan şubesi olarak böyle bir hizmete yardımcı oldukları için Vakıf yönetim kuruluna ve hayırsever Yatağan halkına teşekkür ediyor öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.

Müftü Çetmi, ziyaret sonunda öğrencilere eğitim yardımının yanında ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından bazı kitaplar hediye etti.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)