banner297

banner319

Müftülük bayramda çocukları sevindirdi

banner265

Mersin Tarsus İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Tarsus Şubesi, Ramazan Bayramında hafızlık öğrencileri ile yetim çocuklara bayramlık kıyafet hediye etti.

Mersin Müftülüğü 05.05.2022, 11:52
Müftülük bayramda çocukları sevindirdi
© DİHA

Tarsus Müftülüğü Ramazan Bayramında 570 yetim çocuğu giydirdi.

Tarsus Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Tarsus şubesi iş birliğinde "Bir Yetime Bayram Sevinci Ol"  kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında ilçe genelinde tespit edilen öksüz ve yetim çocuklara bayramlık kıyafet hediye edildi.

Yetimlerin bayram sevincine ortak olan Tarsus İlçe Müftüsü Ali Can, "Yetimler milletimizin bize emanetidir. Yetim peygamberin ümmeti olarak bizler onların sevinciyle daha çok sevindik, onların sevinci bizim sevincimizdir. Bayram öncesinde böyle güzel bir iyiliğe vesile olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesile ile sorumluluk bilinci içerisinde yetimlere hamilik yapan ve kampanyamıza destek veren ve bugün yetim çocuklarımıza bayram sevinci yaşatan hayırseverimize ve organizasyonda emek ve gayret gösteren din görevlilerimize şükranlarımı sunuyorum. dedi.

Öte yandan Tarsus Müftülüğüne bağlı Üçelif Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu, Taşçılı Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu ve Merkez Yatılı Erkek Hafızlık Kur’an kurslarında hafızlık eğitimine devam eden 120 öğrenciye bayramlık kıyafet hediye edildi.

Hafızlık öğrencilerini bayramda sevindirmek istediklerini belirten Tarsus Müftüsü Ali Can, "Öğrencilerimizi bayramda sevindirmek istedik.  120 öğrencimize bayramlık kıyafet hediye ettik. Hafızlık yapan öğrencilerimizin hepsi çok başarılı ve çok çalışkan. Onların bu heyecanı ile bizde heyecanlanıyoruz. Yüzlerindeki gülümseme bizleri çok mutlu ediyor. Yakın zamanda yapılan Hafızlık Tespit Sınavına onlarca öğrencimizi gönderdik. Her yıl sayımızı yükselterek sınava göndermeye devam edeceğiz. Allah öğrencilerimizi muvaffak eylesin." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (1)
İbrahim AKYÜZ 2 hafta önce
Allah sizlerden razı olsun iyi ki varsınız