banner261

banner250

Tokyo’da 'Temel Aile Bilinci Eğitimi Semineri' düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığınca ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi amacıyla hazırlanan “Temel Aile Bilinci Eğitimi” projesi kapsamında Japonya'nın başkenti Tokyo’da seminerler düzenlendi.

Japonya 16.06.2021, 22:53
Tokyo’da 'Temel Aile Bilinci Eğitimi Semineri' düzenlendi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi amacıyla hazırlanan "Temel Aile Bilinci Eğitimi" projesi kapsamında, ülke genelinde din görevlilerine yönelik seminerler düzenleniyor.

Aileyi tehdit eden riskler ve yeni sorun alanları karşısında ailenin güçlendirilmesine yönelik çalışmalar kapsamında düzenlenen seminerlerin bir diğer adresi Japonya’nın başkenti Tokyo oldu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen ve Tokyo Camii ve Diyanet Türk Kültür Merkezi Din Görevlisi Selma Çınar tarafından verilen seminerlerde, Kur’an ve sünnet ışığında aileyle ilgili temel ahlaki ilkelerin kazandırılması hedeflendi.

Çınar, seminerler kapsamında katılımcılara; "Ailem ve Ben, Ailemde Bir Çocuk Var, Ailemde Bir Genç Var, Ailemde Bir Yaşlı Var, Ailemde Bir Engelli Var, Akrabalarım Var, Ailemin İletişim Dili, Ailede İffet ve Mahremiyet, Teknolojiyi Bilinçli Kullanıyorum, Ailemi Bağımlılıktan Koruyorum, Ailemde Merhamet İstiyorum, Ailem Dağılmasın" başlıkları altında sunumlar yaptı.

Seminerlerin sonunda Tokyo Diyanet Türk Kültür Merkezi Ertuğrul Konferans Salonu ve Nagoya Türk Japon Kültür Derneğinde katılımcılar için  "Belge Töreni" düzenlendi.

Belge töreninde konuşan Selma Çınar, “Diyanet İşleri Başkanlığımız Kur'an ve Sünnet eksenli sahih dini bilgi çerçevesinde ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda çalışmalar yaparak toplumumuza dinî ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik etmektedir.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının projelerini Japonya’da yaşayan vatandaşlara aktarma gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Çınar, seminerlerin yeni Müslüman olmuş veya İslamiyet’i araştıran Japon vatandaşlarla devam edeceğini bildirerek katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından katılımcılara belgeleri takdim edilirken program yapılan dua ile tamamlandı.

Toplamda 130 kişinin katıldığı seminere il dışından katılım sağlayanlara belgeleri ise posta yoluyla iletildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)