banner268

banner250

İzmir'de 'Gönül Kütüphanesi' kuruldu

banner265

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yürütülen "Gönül Kütüphanemiz" projesi kapsamında İzmir Konak Yıldırım Kemal Bey İmam Hatip Ortaokulu ile Bingöl Selahaddin Eyyubi İmam Hatip İmam Ortaokulu’nda kütüphane oluşturuldu.

İzmir Müftülüğü 03.12.2021, 11:12
İzmir'de 'Gönül Kütüphanesi' kuruldu
© DİHA

Dünyanın dört bir yanında mazlum ve mağdurların umudu olan, yaptığı sosyal ve kültürel yardımların yanında eğitim alanında da çalışmalarını sürdüren Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli yerlerinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde kütüphane açmak için "Gönül Kütüphanemiz" projesini başlatmıştı.

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM) tarafından yürütülen proje kapsamında İzmir İl Müftülüğü TDV İzmir Şubesi Kadın ve Gençlik Kolları gönüllüleri, kütüphane açmak için kermes düzenledi.

Kermesten elde edilen gelirlerle İzmir Konak Yıldırım Kemal Bey İmam Hatip Ortaokulu ile Bingöl Selahaddin Eyyubi İmam Hatip İmam Ortaokulu’nda kütüphane kuruldu.

Konak Yıldırım Kemal Bey İmam Hatip Ortaokulu’nda oluşturulan kütüphanenin açılışında konuşan İl Müftü Yardımcısı Şadiye Yılmaz, "Öğrencilerin eğitim hayatına katkı sağlayacak bu kütüphanenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)